Užsienio reikalų ministras vietos valdžiai siūlė pagalbą(0)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-05-24 12:22

Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas - Tauragėje.

Ketvirtadienį Tauragę aplankė Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas. Į Tauragę ministras atvyko susitikti su apskrities ir savivaldybės vadovais, miesto verslininkais bei su jais aptarti investicijų ir darbo jėgos pritraukimo į regioną galimybes.

 

 

 

 

Ministras susitikime rajono mero Roberto Piečios kabinete su apskrities viršininke Irena Ričkuviene bei kitais apskrities ir savivaldybės atstovais ragino valdininkus nepraleisti progų ir išnaudoti visas galimybes gauti finansavimą iš įvairių programų.

- Skambinkit tiesiai man, jei kas neaišku, jei manot, kad galiu padėti, - kvietė bendradarbiauti valdininkus P.Vaitiekūnas.

Kalbant apie bendradarbiavimą su Kaliningrado sritimi, užsiminta, kad trūksta specialistų. Ministro teigimu, planuojama keisti specialistų rotacijos tvarką. Anot P.Vaitiekūno, būtų labai gerai, jei specialistus iš Vilniaus būtų galima atsiųsti bent porai metų padirbėti kuriame nors regione. Kol kas tokios galimybės nėra, tam reikia keisti įstatymus. I.Ričkuvienė ministrą patikino, kad tokia tvarka būtų naudinga apskritims.

Susitikime su Tauragės regiono verslo atstovais, kurių susirinko tik apie dešimt, Tauragės miesto savivaldybėje kalbėta apie Lietuvos įmonių konkurencingumo skatinimą, ekonominių santykių su kaimyniniu Kaliningradu intensyvinimą, bendrų turizmo projektų su kaliningradiečiais inicijavimą. Taip pat ministras P.Vaitiekūnas susitikimuose su savivaldybių ir verslo atstovais kalbėjo, kaip plėtoti bendrus paslaugų ir infrastruktūros projektus su partneriais iš Kaliningrado srities, kaip efektyviau įsisavinti Europos Sąjungos paramos regionų plėtros programų lėšas, kaip didinti Lietuvos ir Rusijos sienos kirtimo punktų pralaidumą.

Tauragės verslininkai, besiverčiantys automobilių verslu, išreiškė susirūpinimą dėl stipriai sumažėjusio pirkėjų srauto iš Rytų ir Kaukazo šalių. Ministras ir jo komanda pažadėjo pasidomėti ir pagal galimybes padėti spręsti susidariusią problemą.

- Vykstant į vizitus po tokias šalis, kaip Azerbaidžanas, Gruzija, Kazachstanas, Uzbekistanas, iš vietinių verslininkų sulaukiu prašymų padėti rasti užsakymų, kur jie galėtų saugiai investuoti pinigus. Jų nedomina smuklūs projektai, kalba eitų apie maždaug milijardo eurų projektus. Gal kažką galite pasiūlyti? – paklausė vietinių verslininkų ministras. Mažojoje savivaldybės salėje stojo tyla.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras