Tauragės krikdemai susijungimui nepritaria(5)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-05-27 18:03

Petras Jokubauskas.

Šeštadienį Vilniuje į vieną politinį darinį susijungė Tėvynės sąjungos ir Lietuvos krikščionių demokratų partijos. Susijungusi partija vadinasi jungtinė partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Tačiau Tauragės krikdemai jungimosi procesą vadina jų partijos sunaikinimu.

 

 

Nors partijos jau susijungė, skyriuose šis procesas kiek užtruks. Pasak Raimondo Matemaičio, konservatorių Tauragės skyriaus pirmininko, nuostatai numato, kad susijungimo procesas turi įvykti per tris mėnesius. Jungtinės partijos patvirtintoje susijungimo tvarkoje numatyta, kad per tris mėnesius partijos taryba rajonuose turi įkurti skyrius. Į šiuos skyrius bus įtraukti visi jau esantys konservatorių ir krikdemų partijų skyrių nariai, kurie raštu neatsisakys tapti naujosios partijos nariais.

Antradienį R.Matemaitis sakė, kad dar nebuvo susitikęs su Tauragės krikdemais ir nežinojo, kokios nuomonės jie apie partijų jungimąsi. Jis taip pat nežinojo, kaip krikdemai elgsis dėl vienintelio turimo mandato rajono Taryboje – prisijungs prie koalicijos ar ir toliau liks neutralūs.

Tauragiškių krikdemų vadovas Petras Jokubauskas „Tauragės kurjeriui“ sakė prieštaraujantis partijų susijungimui. Anot krikdemų Tauragės skyriaus vadovo, jų partijos prisijungimas prie konservatorių tolygus krikščionių demokratų partijos sunaikinimui.

 

- Tai istorinės, vienos seniausių Lietuvos partijos sunaikinimas. Anksčiau prie konservatorių prisijungė Politiniai kaliniai, tautininkai, kiti. O ar šiandien tos partijos tebėra? - kategoriškai partijų susijungimą vertino P.Jokubauskas.

Paklaustas, ar jis pats taps naujosios partijos nariu, P.Jokubauskas neatsakė nei taip, nei ne. Anot jo, dar yra nemažai laiko apsispręsti.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras