Nelegalios kapinės maitino Seimo nario bendrovę(4)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-05-28 10:48

Skaudvilės seniūnas Virginijus Būdvytis turės aiškintis komisijai.

Nelegaliai pradėtų statyti Skaudvilės kapinių įrengimo peripetijas tirianti Tauragės savivaldybės komisija sunkiai iriasi pirmyn. Paaiškėjo, kad per aštuonerius metus kapinėms įrengti buvo skirta daugiau kaip 200000 litų, iš šios sumos beveik 150000 litų sumokėta UAB „Uliksas“. Tuo metu bendrovė priklausė Seimo nariui Vaclovui Karbauskiui.

 

 

Aplinkybes aiškinasi komisija

Nuo 2000 metų birželio naujoms Skaudvilės kapinėms įrengti Jakštų kaime buvo skirta 206203,27 lito, tačiau jos dar ir dabar neveikia. Skaudviliškiai laukia nesulaukia naujųjų kapinių, nes laidoti senosiose miestelio kapinėse vietos trūksta. Formuoti naujų kapų jose nebeleidžiama. 

Tauragės savivaldybės administracijai ir žiniasklaidai susidomėjus, kodėl naujosios Skaudvilės kapinės iki šiol nebaigtos įrengti, paaiškėjo, kad šių kapinių statybai nebuvo gautas statybos leidimas. Jis išimtas tik šių metų balandį. Iki to laiko visi statybos darbai vyko nelegaliai. Paaiškėjus šiems faktams, Tauragės savivaldybės administracijoje buvo sudaryta komisija kapinių įrengimo galimo vilkinimo aplinkybėms ir priežastims išsiaiškinti.

Anot komisijos pirmininko Vido Bičkaus, komisijos nariams teko sudėtingas darbas, nes tenka tirti itin sudėtingą ir ilgai trukusį procesą. Kol kas komisija tik susipažino su finansiniais dokumentais ir išsiaiškino, kiek objektui skirta lėšų.

„Liūto dalis“ – „Uliksui“ 

Iš kapinėms įrengti skirtų lėšų didžioji jų dalis nusėdo Tauragėje rinkto Seimo nario Vaclovo Karbauskio tuo metu priklausiusios bendrovės „Uliksas“ sąskaitoje. 2002 metais kapinėms buvo skirta 22000 litų. Visus šiuos pinigus seniūnija pervedė „Uliksui“. Skaudvilės seniūnijos savivaldybės administracijai pateiktoje pažymoje nurodoma, kad 2002 metų spalį šiai bendrovei buvo pervesti 6686 litai, lapkritį – 15000 litų, gruodį – 315 litų. Seniūno pavaduotojos Dalios Milašienės pasirašytoje pažymoje tvirtinama, kad sumokėta už drenažo darbus.

Kitais metais Skaudvilės seniūnija iš per metus skirtų 80733,53 lito „Uliksui“ sumokėjo 53755 litus. Pažymoje nurodoma, kad pinigai taip pat pervesti už drenažo darbus.

2004 metais seniūnija kapinėms išleido bemaž 12000 litų. Seniūnijos pažymoje nurodoma, kad „Uliksui“ pervesta 11920 litų už šulinio, tualeto ir aikštelės įrengimą.

2007-aisiais (pernai „Ulikso“ savininkas jau buvo nebe V.Karbauskis) per du kartus „Uliksui“ seniūnija sumokėjo 60070,57 lito. Seniūnijos pažymoje nurodoma, kad pinigai pervesti už kapinių įrengimą. Iš viso pernai kapinėms įrengti iš rajono biudžeto buvo skirta 70000 litų.

Vidmantas Juzėnas, „Ulikso“ direktorius, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad darbus bendrovė naujosiose Skaudvilės kapinėse buvo pradėjusi dar iki jam pradedant jai vadovauti. Direktorius tikino nežinantis, kodėl bendrovė ėmėsi darbų, nors seniūnija neturėjo statybos leidimo.

Skelbė apklausą ir konkursą 

Per bemaž aštuonerius metus Skaudvilės seniūnija kapinių įrengimo darbams skelbė tik vieną kainų apklausą ir konkursą. Anot Skaudvilės seniūno pavaduotojos D.Milašienės, 2004 metais seniūnija skelbė kainų apklausą statinių įrengimo darbams ir 2007-aisiais – konkursą grunto kasimo, aikštelės, kapinių takų, pralaidos įrengimo darbams atlikti. D.Milašienės teigimu, 2004 metais apklausoje dalyvavo „Uliksas“ (pasirinktas šios bendrovės pasiūlymas), A.Dabulskio paslaugų įmonė ir UAB „Apastata“.

Praėjusių metų konkurse dalyvavo UAB „Dunokai“, „Drenita“ ir „Uliksas“. Konkurso laimėtoju vėl pripažintas „Uliksas“.

Komisija apklaus seniūną 

Šiandien savivaldybės komisija vėl renkasi į posėdį. Šį kartą į jį pakviestas ir Skaudvilės seniūnas Virginijus Būdvytis. Pasak V.Bičkaus, komisijos nariai turi jam nemažai klausimų.

- Seniūno klausime, kodėl nebuvo jam pavesta rūpintis kapinių įrengimu, kodėl kapinių statybai nebuvo numatyta lėšų rajono biudžete, kodėl jis laiku nepasirūpino leidimu ir dar daugelio dalykų, - sakė V.Bičkus.

Tačiau komisijos pirmininkas įsitikinęs, kad šiandien dar nepavyks visko išsiaiškinti. Kaip pasibaigs tyrimas ir kas dar gali išaiškėti, V.Bičkus prognozuoti nesiima.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras