„Žaislinis“ žiebtuvėlis sudomino inspektorius(15)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-04-18 13:32

Į redakciją užsukęs skaitytojas atnešė parodyti gana neįprastą prekę, kurią jis sako pirkęs vienoje Tauragės parduotuvių. Vyriškis parodė žiebtuvėlį, papuoštą vaikiškais piešiniais ir prisegta žaisline varlyte. Jį pamačius kyla asociacija, kad žiebtuvėlis skirtas vaikams.

„Žiebtuvėlis. Užpildytas degiomis dujomis. Neduoti vaikams. Saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Platintojas: UAB „Daisena“, Ateities pl. 30F, Kaunas“, - rašoma ant žiebtuvėlio užklijuotoje ženklinimo etiketėje.

„Žaislinį“ žiebtuvėlį parodėme Nijolei Slavickienei, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Tauragės poskyrio vedėjai. Specialistės teigimu, šis žiebtuvėlis panašus į žaislą, kurio prekyba Lietuvoje draudžiama. Tik, pasak N.Slavickienės, gaila, kad pirkėjas nenurodė, kur žiebtuvėlį įsigijo. Inspekcija įsipareigojo patikrinti faktą, ar didmenininkai, prekiaujantys šiais žiebtuvėliais, tikrai yra Kauno UAB „Daisena“ ir imtis atitinkamų veiksmų. N.Slavickienė užsirašė platintojo duomenis ir žadėjo šią informaciją perduoti savo kolegoms Kaune.

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija kontroliuoja, ar į šalies rinką vartotojams tiekiami ne maisto gaminiai atitinka teisės aktuose nustatytus privalomuosius saugos ir ženklinimo reikalavimus, ar vartotojams teikiamos paslaugos atitinka saugos reikalavimus. Inspekcija taip pat sustabdo pavojingų ne maisto produktų tiekimą į rinką, vykdo jų išėmimo iš rinkos ir sunaikinimo kontrolę. Inspekcija tiria vartotojų skundus dėl netinkamos kokybės ne maisto produktų, informuoja vartotojus apie rinkoje esančius ar galinčius į ją patekti pavojingu gaminius.

Žygimantas Tamulaitis, UAB „Daisena“ produkto vadybininkas, sužinojęs, jog specialistai tvirtina, kad žaisliukais papuoštais žiebtuvėliais draudžiama prekiauti Lietuvoje, sakė esąs nustebęs. Pasak jo, žiebtuvėliai gauti iš juos importuojančios firmos „Baltic Sticks“, kuri turi nemažai patirties šioje srityje.

- Mes jais pasitikime ir manome, kad gauname geras prekes, - „Tauragės kurjeriui“ sakė „Daisenos“ atstovas.

Vadybininko nuomone, ar ši prekė saugi – ginčytinas dalykas.

Kaip pastebėjome apžiūrėję panašias prekes įvairiuose Tauragės prekybos centruose, panašių – „žaislinių“ žiebtuvėlių prekyboje netrūksta. Ne visi jie su žaisliukais, bet dažnai puošti vaikų pamėgtais populiarių animacinių filmukų herojų atvaizdais.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras