Tarybos posėdyje – apie 2007-2011 metų darbus(1)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-04-26 10:34

Ketvirtadienį vykusiame rajono Tarybos posėdyje apsvarstytas 41 klausimas. Išklausytos šešios informacijos.

Programa – ketveriems metams

Ilgiausiai – pusvalandis sugaištas svarstant pirmąjį darbotvarkės klausimą „Dėl Tauragės rajono tarybos 2007-2011 metų kadencijos darbų programos tvirtinimo“, kurį pristatė mero pavaduotojas Raimondas Matemaitis. Ketverių metų kadencijos programa sulaukė opozicijos kritikos – esą ji smarkiai pavėluota, be to, tai esančios tik darbo gairės. Meras Robertas Piečia sakė esąs nusivylęs, kad svarstant šią programą išplėstiniame komitetų posėdyje iš opozicijos nebuvo sulaukta svarių pasiūlymų. Išeitį pasiūlė Tarybos narys Gediminas Maškauskas - kad kasmet būtų rengiama konkreti programa – su numatytais darbais ir lėšomis. Šis pasiūlymas bendru sutarimu įrašytas į posėdžio protokolą.

Milijonų reikės palaukti 

2007-2011 metais Tauragės miestui tvarkyti iš Europos Sąjungos fondų numatyta skirti 42 milijonus litų. Praėjo beveik pusantrų metų, o lėšų dar nėra, todėl tenka eiti kitu keliu – kurti projektus už savo lėšas. Taryba pritarė, kad būtų rengiami dokumentai dėl skvero prie Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios, Vytauto gatvės (nuo J.Tumo-Vaižganto g. iki Dariaus ir Girėno g.) bei aikštės prie Vytauto ir Dariaus ir Girėno gatvių rekonstrukcijos. Bet šiuo klausimu reikėjo ir alternatyvaus balsavimo, nes mero pavaduotojas R.Matemaitis į šį projektą siūlė įtraukti ir „Ąžuoliuko“ darželio bei šalia esančių daugiabučių kiemų sutvarkymą. Bet Tarybos nariai tam nepritarė.

Mažiau ginčytasi dėl skvero prie Tauragės Švč. Trejybės katalikų bažnyčios rekonstrukcijos, nes skveras mažesnis, be to, ten numatyta pastatyti paminklą kovų už Lietuvos laisvę dalyviams.

Taryba Tauragės pastatų ansamblio, vadinamo pilimi, rekonstrukcijai ir projektavimo darbams skyrė 300000 litų. Numatoma restauruoti muziejaus pastatą, vieną bokštą ir greta esančias tvoros atkarpas.

Daugiabučių gyventojams didės mokesčiai 

Taryba patvirtino daugiabučių namų bendrosios nuosavybės administravimo tarifų apskaičiavimo metodiką, pagal kurią namų, kuriuos administruoja UAB „Tauragės butų ūkis“, gyventojai turės gerokai daugiau mokėti. Metodikoje – sudėtinga formulė, kurią retas gyventojas sugebės „įkąsti“. Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė Tarybos nariams paaiškino, kad administravimo mokestis nuo 13 ct už vieną kv. m gyvenamojo ploto augs iki 23 ct (be PVM). Be to,  metodikoje numatyta, kad tarifas nuolat galės būti didinamas – indeksuojamas atsižvelgiant į metinį vartojimo kainų indeksą, jeigu jis didesnis negu 1,1. Gyventojų interesus bandė ginti Tarybos narys Rimantas Parnarauskas – siūlė, kad administravimo tarifą visada tvirtintų Taryba. Meras atsakė, kad geriau, kai valdžia nesikiša, o nepatenkinti gyventojai gali pasirinkti kitą administratorių, kurti bendrijas.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras