Tarp žemėtvarkininkų ir pretendentų į žemę – nepasitikėjimas(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-04-19 14:32

Redakcijoje apsilankęs tauragiškis Antanas E. skundėsi, kad jo žmonai Bronei vis dar neatkuriama nuosavybė į tėvų ir senelių turėtą žemę perkeliant ją kitur – iš Sartininkų kadastrinės vietovės į Lauksargių. Į 1,44 ha Aukštvilkiuose nuosavybė atkurta, o į 2,34 ha Kalėnuose, nors dar pernai liepą buvo pamatuoti ir paženklinti du ploteliai, ne.

Pagyvenęs ligotas žmogus sakė blogai girdinčiai žmonai padedantis tvarkyti reikalus, todėl eina su ja visur kartu. Šį kartą į Žemėtvarkos skyrių nuėjęs vienas, kalbėjęs su kažkuria specialiste, ši jam sakiusi, kad reikalai užstrigę apskrities viršininko administracijoje. Ten kalbėjosi su kita specialiste, kurios pavardės nežino, ši išsiaiškinusi, kad jis be reikalo atėjo, patarė grįžti į Žemėtvarkos skyrių. Ten, tame pačiame kabinete, jam bekalbant užėjęs šio skyriaus vedėjas, jį iš kabineto išvedęs už rankos į koridorių, kad netrukdytų dirbti.

- Sergu vairuotojų profesine liga, blogai girdžiu. Kai susinervinu, imu labai garsiai kalbėti, turbūt dėl to ant manęs supyko. Aš žmones perspėju, kad turiu tokią bėdą, - aiškino sutrikęs Antanas E.

Vyriškis neslėpė žemėtvarkininkus pavadinęs melagiais. Jis užsiminė, kad žemei persikelti kitur turintieji išvadas raginami jas parduoti, esą todėl ir vilkinama įteisinti jau pamatuotą ir paženklintą žemę.

Paskambinus Tauragės rajono žemėtvarkos skyriaus vedėjui Ričardui Ažnai jis apgailestavo, kad su neįgaliu žmogumi nepavyko išsiaiškinti, patikino, kad Bronei E. Kalėnuose pamatuoti ir paženklinti du sklypai (bendras plotas 2,44 ha) – vienas valstybinėje žemėje, kitas – penkeriems metams (iki 2011 metų) išnuomotoje ūkininkui. Artimiausiu metu esą bus parengtas žemės grąžinimo sprendimas, kai apskrities viršininkė jį pasirašysianti, jis būsiąs moteriai išsiųstas į namus. Tuomet Bronė E. Registrų centre galės įregistruoti žemės nuosavybę.

Kai Žemėtvarkos skyriaus vedėjo žodžius perdaviau Antanui E., jis iš redakcijos išėjo  nušvitęs. Kyla klausimas - gal pagyvenusiam žmogui atėjus į šį skyrių viską buvo galima paaiškinti be redakcijos įsikišimo?

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras