Šunys okupuoja miesto centrą(0)

2008-04-29 13:15

Pirmadienio ir antradienio rytą Tauragės miesto senojoje aikštėje siautė nemažas pulkas šunų. Jie riejosi tarpusavyje, poravosi, užpuldinėjo praeivius, kurių pasipiktinimui nebuvo ribų: dėl palaidų šunų jie skambino ir buvo užėję į redakciją.

 

Metų metais miesto gyventojai skundžiasi gatvėmis besišlaistančiais palaidais šunimis, tačiau niekas nesikeičia. Žmonių draugais vadinami, bet tinkamai neprižiūrimi keturkojai per rują susiburia į grupes, būna agresyvūs. Užvakar rytą šunų būrelis užpuldinėjo pirkėjus ir prie prekybos centro „Iki“.

Pagal Gyvūnų laikymo taisykles šeimininkai palaidus šunis laikyti gali tik savo nuosavoje sodyboje, bet tuomet turi būti užrašas, skelbiantis, kad kieme yra piktas šuo. Visur kitur šunys turi būti vedžiojami su pavadėliais ir antsnukiais.

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas miesto seniūnas Virginijus Žilius sakė, kad palaidi šunys – didelė problema, nes ne visi gyventojai paiso Gyvūnų laikymo taisyklių.

- Įvairiais būdais buvo siekiama atsikratyti valkataujančių šunų, bet ne visi jie pasiteisino. Vienu metu juos rinko „Dunokai“ – už atvestą tokį šunį mokėdavo 5 litus. Bet tokiu būdu savo šunų atsikratydavo ir kai kurie jų savininkai arba koks mėlynanosis atvesdavo pagavęs ar nuo būdos atrišęs. Vėliau buvo sudaryta sutartis su veterinarijos gydykla. Dabar esame sudarę sutartį su veterinarijos gydytoju Tomu Bartušiu, kad jis pasirūpintų valkataujančių šunų gaudymu ir jų utilizavimu. Ši paslauga brangi – už vieno šuns pagavimą, užmigdymą ir utilizavimą pernai mokėjome po 40 litų, šiemet – jau po 60 litų, - pasakojo V.Žilius.

Pernai tokiu būdu iš miesto, pasak seniūno, buvo pašalinta neįtikėtinai daug - 441 šuo, šiemet – 114.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras