Regioninės žiniasklaidos atstovai aptarė užsienio politikos aktualijas(0)

2008-04-22 08:49

Balandžio 16-17 dienomis Vilniuje su regioninės žiniasklaidos atstovais aptartos Lietuvos užsienio politikos aktualijos. Užsienio reikalų ministerijos inicijuotas renginys sulaukė nemažo susidomėjimo, tai buvo gera proga susėsti prie bendro stalo su aukščiausiais šalies pareigūnais. Sužinoti atsakymų ir pirmų lūpų atvyko žiniasklaidos atstovai iš Prienų, Alytaus, Kretingos, Šilutės, Tauragės ir daugelio kitų Lietuvos regionų.

Europos kaimynystės politiką ir Lietuvos vaidmenį bei indėlį į ją dėstė Laimonas Talat-Kelpša, Užsienio reikalų ministerijos sekretorius.

- Užsienio politika – instrumentas, įrankis permainoms bei reformoms, – taip šios ministerijos atliekamą darbą vertino L.Talat-Kelpša.

Sekretorius pabrėžė tarpvalstybinių santykių svarbą, ES plėtrą į Rytus. Lietuvai tai ypač aktualu, juk mūsų valstybės siena – išorinė ES siena, o tai potencialas augančiai mūsų ekonomikai, bendradarbiavimui.

Konferencijoje nagrinėta Tauragės apskričiai aktuali tema. Brangstančios vizos sukelia problemų gyventojams, norintiems nuvykti į Kaliningrado sritį, ar svečiams atvykti iš jos. Daugelis pasienio gyventojų dar tvirtais ryšiais susieti su anapus Nemuno gyvenančiais pažįstamais, giminaičiais. 2009 metų pražios planuose – bevizis režimas 30 km nuo sienos gyvenantiems žmonės už vienkartinį mokestį, už kurį bus išduotas leidimas. Tik ar ši tvarka nesukels rūpesčių ir dar labiau nepagyvins nelegalaus krovinių bei žmonių tranzito? Tam numatytos sankcijos, leidimų panaikinimai penkeriems metams. L.Talat-Kelpša pabrėžė, kad tai bus puiki proga pritraukti Sovetsko gyventojus mūsų šalyje išleisti savo pinigus. Svarbu, kad savivaldybės tinkamai sureaguotų ir pasinaudotų šia situacija.

Regionų žiniasklaidos atstovų vizitas ir diskusijos tęsėsi su šalies prezidentu Valdu Adamkumi. Šalies vadovas išskyrė regioninės žiniasklaidos svarbą, negailėjo jai pagyrų:

- Regioninė spauda daug arčiau žmonių, jos tematika aktualesnė, - kalbėjo prezidentas.

Energetinio saugumo aktualijas nagrinėjo ir žiniasklaidos klausimų laviną atlaikyti bandė Aleksandras Abišala, Lietuvos Vyriausybės sudarytos komisijos dėl energijos tiekimo saugumo po 2009 m. problemoms nagrinėti pirmininkas.

Tema „Konsulinė pagalba ir kitos konsulinės funkcijos“ informaciją teikė Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Vytautas Pinkus.

Žiniasklaidos kritiką atlaikyti turėjo ir ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas. Nespėjęs atsakyti į visus žurnalistų klausimus, pirmininkas išskubėjo skaityti 2007 metų veiklos ataskaitos. Užsienio reikalų ministerijos viešųjų ryšių specialistai kartu su regioninės žiniasklaidos atstovais panašaus pobūdžio susitikimus planuoja rengti ir dažniau.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras