Meras nesuvaldo Skaudvilės seniūno(24)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-04-20 07:00

Nors dar pernai gegužę savivaldybės meras Robertas Piečia pasirašė Tarybos potvarkį, kuriuo skirta lėšų naujosioms Skaudvilės kapinėms, iki šiol jos neveikia. Šalia naujos tvoros riogso taip ir nepanaudota krūva skaldos. Naujasis seniūnijos objektas dar neįregistruotas, todėl ir laidoti ten negalima. R.Piečia teigia nežinąs, kodėl nepasirūpinta, kad naujosiose kapinėse būtų atlikta bent minimaliai tai, ko reikia, kad atsirastų pirmieji kapų kauburėliai.

Pinigai skirti – kapinės neveikia

Skirti 70 tūkstančių litų iš laisvų biudžeto lėšų likučio Skaudvilės seniūnijai – toks buvo priimtas sprendimas pernai gegužės 23 dieną. Jame nurodyta, kad pinigai turi būti panaudoti Skaudvilės seniūnijos naujų kapinių Jakštų kaime privažiavimui, mašinų stovėjimo aikštelei ir takams su žvyro danga įrengti. Skiriant lėšas tikėtasi, jog šių pinigų pakaks, kad mirusieji skaudviliškiai būtų pradėti laidoti naujosiose kapinėse ir bus išspręsta šio miestelio kapinių žemės stygiaus problema.

Praėjo beveik metai, darbai, kuriems buvo skirti pinigai, padaryti, tačiau naujosiose kapinėse skaudviliškiai taip ir negula amžinojo poilsio. Priežastis paprasčiausia – iki šiol taip ir neįregistruotos naujosios kapinės, o seniūnas Virginijus Būdvytis tikina, kad joms užbaigti dar trūksta kone milijono litų.

Lėšų neprašo 

- Tiesą pasakius – nežinau, kodėl neveikia naujosios kapinės. Pernai skyrėme tiek pinigų, kiek prašė Skaudvilės seniūnas Virginijus Būdvytis, - „Tauragės kurjeriui“ sakė rajono meras R.Piečia.

Pasak mero, gali būti, kad dabar dar šiek tiek pinigų trūksta, tačiau seniūnas kol kas nepateikė tokio prašymo. Jei būtų pateiktas prašymas skirti pinigų naujoms kapinėms įrengti, rajono Taryba turėtų spręsti, ar jų skirti. Tačiau, mero nuomone, svarbiam reikalui jų tikrai atsirastų. Reikia tik mažmožio – kad seniūnas paprašytų.

- Suprantama, šiemet mes neišasfaltuosime takų ir privažiavimų. Tačiau svarbu, kad skaudviliškiai kuo greičiau galėtų pradėti naudotis naujomis kapinėmis. O tam daug lėšų nebereikia, - mano R.Piečia.

Mero nuomone, asfaltuoti aikšteles, takus ir privažiavimus galima ir vėliau, kai bus naudojamasi naujuoju objektu.

Nori 800000 litų 

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas Skaudvilės seniūnas V.Būdvytis pokalbio pradžioje tikino, kad kapinėms užbaigti dar reikia begalės darbų ir lėšų. Jo teigimu, pagal projektą būtina išasfaltuoti aikštelę, privažiavimus, takus kapinėse. Šie darbai, seniūno skaičiavimu, kainuotų apie 800000 litų. Seniūnas prisipažino, jog nesitiki, kad tokias lėšas pavyks gauti. V.Būdvytis sakė, kad skaudviliškiai naujosiose kapinėse negali būti laidojami ir dėl to, kad nesutvarkyti šio objekto dokumentai. Tam reikia topografinių nuotraukų ir sudaryti inventorinę bylą.

Paprašytas įvardyti, ko būtiniausiai reikia, kad naujosiose kapinėse būtų laidojami žmonės, V.Būdvytis prasitarė, kad tam pakaktų... kelių sunkvežimių skaldos – esą galima kapines pradėti eksploatuoti, jeigu prie jų esanti automobilių aikštelė būtų padengta skalda.

Didelių pinigų nereikia 

„Tauragės kurjeriui“ lankantis prie naujųjų kapinių Jakštų kaime, neatrodė, kad kapinėms įrengti reikėtų tokių didžiulių pinigų, kokius suskaičiavo V.Būdvytis. Net skaldos, kurios, pasak seniūno reikia ten atvežti, pasirodo, jau supilta didžiausia krūva. Visas darbas, kurį reikia padaryti – skaldą paskleisti aikštelėje.

Tai patvirtino ir Rimantė Zuokaitė, savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyresnioji specialistė. Ji apytiksliai suskaičiavo, kiek gali kainuoti kapinių teisinis įregistravimas. Šiuo metu laukiama topografinių nuotraukų. Jos gali kainuoti apie 10000 litų. Tuomet nuotraukos bus perduotos Registrų centro Tauragės filialui, kurio specialistai pradės rengti inventorinę kapinių bylą. Tai kainuos dar kelis papildomus tūkstančius litų.

Siūlo laidoti Adakave 

Šeimos kapus turintys skaudviliškiai vietos stygių kapinėse sprendžia artimuosius laidodami beveik vienus ant kitų. Tokių kapų neturintiems seniūnas V.Būdvytis nieko paguodžiančio patarti negali. Anot jo, vienintelė išeitis, kurią jis gali pasiūlyti – artimuosius vežti laidoti į Adakavo kapines.

Skaityti komentarus (24) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras