Kurią draudimo bendrovę pasirinkti?(1)

2008-04-17 07:12

Privalomasis draudimas numatytas 2002 m. sausio 1 d. įsigaliojusiame Transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatyme. Transporto priemonės vairuotojas, sustabdytas policijos, su kitais dokumentais privalo pateikti ir galiojantį draudimo liudijimą (polisą), patvirtinantį, kad jis turi draudimo sutartį. Jį įsigyti siūlančių bendrovių nemažai ir beveik visos siūlo nuolaidas užtikrinančias žemiausias kainas. Tad kurią pasirinkti?

Beveik visose draudimo paslaugas teikiančiose bendrovėse bendros sumos kaštus sudaro šie pagrindiniai faktoriai: vairuotojo amžius, automobilio darbinis tūris, kokiame mieste registruotas transporto priemonės savininkas ir ar turėjo įskaitinių eismo įvykių. Ieškodami, kur įsigyti draudimo polisą, ieškome geriausio kainos santykio.  Kaip žinia – pigiausios jų bendrovėse, kurių pavadinimai nauji ir dar nelabai girdėti. Vėl kyla klausimas, ar tai patikima ir saugu?

„Lietuvos draudimo“ Tauragės skyriaus direktorė Danutė Kerinienė sako, kad pasirinkti patikimą draudimo bendrovę iš ties svarbu. Drausdami savo transporto priemonę, bei patyrę autoįvykį, patikima bendrovė iškart padengia nuostolius. Garantinis fondas užtikrina, kad pinigų draudimo išmokoms visada užteks. „Žmonės dažnai susigundo pasiūlymais, kuriais ateityje tenka nusivilti“ sako lyderiaujančios draudimo bendrovės atstovė.

Iš tiesų nusivilti kartais tenka, puikiausias to pavyzdys „Baltikums draudimas“ iškelta bankroto byla. Ir nors Draudimo priežiūros komisijos įpareigota atsiskaityti su draudėjais, besiskundžiančiųjų yra.

Balandžio mėnuo - akcijų metas sako draudėjai. Tik nenustebkite, kad suma su nuolaida, lyginant su praėjusiais metais išaugo, ar bent jau liko tokia pati. Tokia situaciją draudėjai motyvuoja bendru visa ko brangimu, kurie pabrangina draudimo poliuso kainą. „BTA draudimas“ konsultantai sako, kad vis plačiau naudojamasi  internetu. Kaip tik šiuo metu draudžiantis taikomos didesnės nuolaidos.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras