Konferencijoje – apie kritiką, problemas ir naujoves(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-04-18 06:00

Praėjusį antradienį Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Asta Piečienė ir jos pavaduotoja Jolanta Eičaitė Tauragės rajono žiniasklaidos atstovus pakvietė į spaudos konferenciją, turėdamos tikslą atsakyti į dviejų vieno rajoninio laikraščio publikacijų kritiką dėl to, kad neva PSPC administracija nesirūpina pacientų reikmėmis: nors Tauragėje nėra gydytojo nefrologo, PSPC neapmoka už mokslą į nefrologiją rezidentūroje besigilinančiai gydytojai Sonatai Jančienei, tačiau moka už vyr. buhalterės Gitanos Pocienės sveikatos ekonomikos magistrantūros studijas Mykolo Romerio universitete.

Paaiškinimų neišgirdo

Tačiau spaudos konferencijoje kritiškai nusiteikusio laikraščio atstovo nebuvo.

PSPC direktorė apgailestavo, kad yra priversta aiškinti apie prieš dešimtmetį medicinos reformos įneštus pakeitimus. Tuomet sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigos buvo suskirstytos į tris lygius. Tauragės rajone atsirado dviejų lygių įstaigos, pirmajam priskirta buvusi poliklinika su ambulatorijomis, medicinos punktais, vaikų ir moterų konsultacijomis, greitoji medicinos pagalba, ten dirba šeimos gydytojai pediatrai, chirurgai, odontologai, psichiatrai, ginekologai. Antrajam lygiui priklauso ligoninė ir jai pavaldi konsultacijų poliklinika.  

A.Piečienė susirinkusiems aiškino, kad S.Jančienė PSPC dirba kaip šeimos gydytoja, rezidentūroje gilinasi į nefrologiją, tokių specialistų pirmojo lygio sveikatos priežiūros įstaiga negali turėti, todėl ir už jos mokslus administracija mokėti negali. Tai suprasdama gydytoja S.Jančienė dėl apmokėjimo už studijas net nesikreipė į PSPC.

Atlyginimai dideli 

- Klausimą, ar Tauragei reikalingas gydytojas nefrologas, kas turėtų mokėti už jo studijas, reika užduoti ne mums. Pagal galiojančią tvarką gydytojas nefrologas galėtų dirbti Tauragės apskrities ligoninėje, kuri šio specialisto neturi, į Konsultacijų polikliniką kartą per mėnesį konsultuoti atvyksta šios srities specialistas iš Klaipėdos. Sonata Jančienė mokosi ne tos specialybės, kuri reikalinga Pirminės sveikatos priežiūros centrui, o tos, kuri turbūt reikalinga jai pačiai, nes dirba hemodializės laboratorijoje, - sakė A.Piečienė.

G.Pocienės sveikatos ekonomikos studijos labai svarbios PSPC, su ja sudaryta sutartis, kad baigusi mokslus, už kuriuos moka jos darbovietė, ten privalės dirbti dar ketverius metus. Dirbdamos universitetuose toliau mokosi trys slaugytojos, bet nė viena neprašė sumokėti už  mokslą.  

Į klausimą apie PSPC gydytojų atlyginimus buvo atsakyta, kad šiuo metu jie – vieni didžiausių Tauragės apskrityje. 2004 metais terapeuto maksimalus atlyginimas buvo 3684 Lt, dabar – 7291 Lt, vidutinis – atitinkamai 1841 Lt ir 3572 Lt (visi atlyginimai pateikti netskaičius mokesčių).

Po vienu stogu susiburs negreitai 

Reformos eigoje vieną organizmą padalijus į du lygius, daug liko tose pačiose patalpose, dviem įstaigoms nepavyksta įsikurti atskirai – po savo stogu. Į klausimą, ar PSPC greitai pavyks viską suburti po vienu stogu, spaudos konferencijoje atsakyta, kad ne, esą ligoninė nieko nedaro, kad tai įvyktų, o Sveikatos apsaugos ministerijai tai nerūpi. 2008-2013 metams už ES lėšas numatoma įrengti patalpas, nupirkti medicinos aparatūros antrojo lygio sveikatos priežiūros įstaigoms, tačiau Tauragės ligoninei nenumatyta skirti lėšų, kad bent dalį Konsultacijų poliklinikos gydytojų būtų galima iškelti iš PSPC pastato Jūros g. 5.

PSPC administracija siekia, kad Greitosios medicinos pagalbos skyrius būtų perkeltas į pastatą Jūros g. 5, kad ten būtų atlaisvintos patalpos psichiatrijos dienos centrui. Tuomet jam įkurti būtų galima gauti lėšų iš ES.

Tačiau pokyčiai vyksta - išplėstos ir suremontuotos ligoninės patalpos, kuriose įsikūręs Greitosios medicinos pagalbos skyrius. Jam nupirkti nauji baldai, sumontuota telefoninių iškvietimų įrašymo įranga. Ji padeda aiškinantis pacientų skundus ir kovojant su melagingais iškvietimais. Netrukus šis skyrius gaus du naujus specialiuosius automobilius.

Įsigytas odontologinis rentgeno aparatas, jam pastatyti baigiamas įrengti kabinetas.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras