Išorinė reklama - nesutramdoma ir nebaudžiama(7)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-04-28 12:54

Itin didelės paklausos lauko reklamai Tauragėje, pasak miesto seniūno Virginijaus Žiliaus, nėra. Tačiau seniūnas pripažįsta, kad netvarkos ir nelegalių reklaminių skydų mieste yra. „Nelegalai“ nemoka nustatyto mokesčio, o skyduose pakabinti reklaminiai tentai savo funkcijas atlieka.

Statomi pagal schemą

 

Reklaminių skydų statyti bet kur negalima. Savivaldybės administracijos Architektūros ir

urbanistikos skyriuje yra patvirtinta mieste išdėstytų skydų schema. Joje pažymėti visi legaliai pastatyti reklaminiai stendai. Šią schemą turi ir Tauragės miesto seniūnija. Schema vadovaudamiesi seniūnijos darbuotojai privalo surinkti mokestį už reklaminius stendus, prižiūrėti ir drausminti skydų savininkus, kad stendai nebūtų apleisti. Seniūnija taip pat privalo pasirūpinti, kad mieste visi stendai būtų pastatyti tik turint reikalingus leidimus.

Populiariausia vieta – Tilžės plentas 

Bene labiausiai išorės reklamai pamėgta vieta – kelio į Tilžę atkarpa nuo Jūros tilto. Reklamos skydų išdėstymo schemoje pažymėta, kad ten turėtų būti devyni reklaminiai skydai. Tačiau jų yra daugiau. Dešinėje gatvės pusėje iki „Maximos“ prekybos centro stovi keturi skydai, reklamuojantys įvairias firmas. Dar šeši pastatyti kitoje gatvės pusėje.

Dar du skydai stovi ties sankryža į Tauragės dvarą. Bet ten, seniūno V.Žiliaus teigimu, jau ne miesto teritorija ir miesto seniūnija nebesirūpina, ar jie pastatyti teisėtai.

Yra ir „nelegalų“ 

Įvažiuojant į miestą nuo Skaudvilės pusės, Dariaus ir Girėno gatvės kairėje keleivius pasitinka keturi dideli reklaminiai skydai. Dar du stovai įrengti dešinėje pusėje, tačiau šiuo metu jie tušti. Pagal skydų išdėstymo schemą šioje vietoje pažymėti tik keturi stovai. Anot seniūno, keli jų pastatyti privačiose valdose, todėl seniūnija neturi teisės reikalauti jų nugriauti ar mokėti mokesčių miestui.

Pramonės gatvės atkarpoje nuo buvusio mėsos kombinato iki „Littauros“ degalinės galima suskaičiuoti tris reklaminius skydus. Ar jie ten stovi teisėtai, V.Žilius sakė net nežinantis. Anot seniūno, dėl jų pastatymo dar teks aiškintis.

Kainas patvirtino Taryba 

Apie 25 tūkstančius litų – tiek maždaug per metus, V.Žiliaus duomenimis, surenkama lėšų į rajono biudžetą už išorės reklamą Tauragėje. Reklaminio ploto kainos Tauragėje patvirtintos dar 2003 metų pabaigoje rajono savivaldybės Tarybos sprendimu. Šiame sprendime išvardytos vietos, kur galima statyti stendus, ir nustatytos kainos. Už kvadratinį metrą reklamos ploto, jei stendas stovi Dariaus ir Girėno gatvėje (nuo Bernotiškės g. iki Vasario 16-osios g.) per metus reikia mokėti 160 litų. Šiuo metu dažniausiai statomi skydai – 18 kv. m. ploto, todėl už jį per metus tektų sumokėti 2880 litų.

Reklama toliau nuo miesto centro pigesnė. Gedimino gatvės atkarpoje nuo Dariaus ir Girėno g. iki J.Tumo-Vaižganto ir Vytauto gatvės atkarpoje nuo Dariaus ir Girėno g. iki J.Tumo-Vaižganto g. pastatyto stendo kvadratinis metras metams kainuotų 120 litų.

Visose kitose gatvėse Tauragėje ir Skaudvilės miestelyje kvadratinis metras reklaminio ploto metams kainuoja 100 litų. Kitose gyvenvietėse – 60 litų.

Už nelegalius skydus nebaudžia 

Reklaminių skydų būklė mieste tikrinama kartą per metus. V.Žilius „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad seniūnijos darbuotojas pervažiuoja per miestą ir patikrina pastatytus reklaminius skydus. Tačiau seniūnas taip pat pripažino, kad nė vieno skydo savininko taip ir nenubaudžia – seniūnija tik įspėja nelegalių ar netvarkingų skydų savininkus. Gali būti, kad miesto šeimininkams reklaminių skydų priežiūra ne itin ir rūpi – mat už reklamą gaunamos lėšos patenka ne į seniūnijos, o į Mokesčių inspekcijos sąskaitą.

V.Žilius tikina, kad su nelegaliais reklamos skydų statytojais kovoti sunku. Anot seniūno, dažnai gudraujama, kad skydai tik laikini, nešiojamieji.

- Liepiame reklamą pašalinti. Savininkas ją paima ir nusineša, o kai mes išvažiuojame, ją vėl atneša ir pastato, - skundėsi seniūnas.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras