Dovanos apskrities moksleiviams liko neįteiktos(0)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-04-21 12:32

Tauragės „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vykęs moksleivių teisinių žinių konkursas „Temidė“ tapo žinybų nesusikalbėjimo rezultatu. Apie pasikeitusią renginio datą nebuvo pranešta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovams, todėl komandos nugalėtojos taip ir negavo šios tarnybos įsteigtų prizų.

Apie konkursą sužinojo po konkurso

Konkurso organizatoriams - Tauragės policijos komisariato atstovams dar nepaskelbus apie įvykusį apskrities moksleivių konkursą, „Tauragės kurjerio“ redakcija gavo laišką iš STT. Jame apgailestaujama, kad dėl organizatorių kaltės STT nebuvo pranešta, kada tiksliai vyks konkurso trečiasis turas. Jame dalyvavo visų Tauragės apskrities rajoninių konkursų nugalėtojai. Šiame etape turėjo paaiškėti stipriausia komanda, kuri apskričiai atstovaus respublikiniame ture. STT atstovas tik pirmadienio rytą sužinojo, kad konkursas jau įvyko praėjusį penktadienį. STT Klaipėdos valdybos viršininko pavaduotojas Leonas Barišauskas, turėjęs dalyvauti ir konkurso vertinimo komisijos darbe, nebegalėjo įteikti STT dovanų, skirtų teisines žinias demonstravusiems mokiniams.

Pamiršo pakviesti 

„Kovo pradžioje, kai savo iniciatyva skambinau į Švietimo skyrių Vitalijai Okienei, pastaroji apie tai, kada bus rengiamas konkursas, nežinojo. Paskambinau ir į policiją Reinaldai Pažereckienei. Ji taip pat dar nieko nežinojo. Kovo viduryje buvau informuotas, kad Tauragės apskrities konkurso turas vyks balandžio 14 dieną, o apie tikslią vietą ir valandą būsiu informuotas papildomai. Kadangi 14 diena - pirmadienis, norėdamas pasiruošti išvykai, jos detales norėjau suderinti jau penktadienį, tačiau nė vienu telefonu Tauragėje niekas neatsakė. Dar vis tebesijaudindamas, kad nepavėluočiau, sekmadienį pagaliau prisiskambinau policijos atstovei Reinaldai Pažereckienei, kuri man paaiškino, kad Temidės konkurso apskrities turas įvyko penktadienį, o apie STT jie visi pamiršo.

Netrukus gavau tokią SMS žinutę: „2 Temidės etapas vyko kovo 14 dieną, 3 etapas balandžio 11 d. Apie tai buvo informuotas Tauragės švietimo skyrius. Galite dovanas tauragiškių ar kt. komandai įteikti ir 4 respublikinio etapo metu, t.y. balandžio 25 d. Panevėžyje“, - „Tauragės kurjeriui“ atsiųstame laiške rašo L.Barišauskas.

Nugalėjo tauragiškiai 

Trečiasis konkurso etapas įvyko, nors vertinimo komisijoje ir nebuvo STT atstovo. Į konkursą atvyko keturios komandos: „Neuromediatoriai“ iš Tauragės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos, „Gėlių vaikai“ iš Jurbarko Naujamiesčio vidurinės mokyklos, „Kryžkelė“ iš Pagėgių savivaldybės Vilkyškių vidurinės mokyklos, „Mes“ iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos. Dalyvių pasirodymus vertino šešių asmenų komisija, į kurios sudėtį įėjo policijos pareigūnai, pedagogai iš visos apskrities. Jai pirmininkavo Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Lolita Marcinkutė. Renginį vedė Tauragės rajono policijos komisariato Viešosios policijos Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio Nepilnamečių reikalų veiklos grupės specialistė R.Pažereckienė.

Komisijai susumavus rezultatus, nugalėtoja pripažinta tauragiškių „Neuromediatorių“ komanda, surinkusi 290 balų. Antroji vieta atiteko komandai „Gėlių vaikams“ (280 balų) iš Jurbarko. Trečiąją vietą užėmė Pagėgių „Kryžkelė“ (269 balai).

Nusivylė konkursu 

Ketvirtąją vietą konkurse užėmusi Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos komanda į namus grįžo ne be kartėlio. Deimantė Jorudienė, gimnazijos socialinė pedagogė, vaikus ruošusi konkursui, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad gimnazistai nusivylė konkursu ir nebežada jame dalyvauti kitąmet.

- Konkurse dalyvavę gimnazistai mano, kad teisėjaujama buvo šališkai. Jie labai nusivylė, nes tikėjo, kad bent tokiame konkurse viskas bus skaidru, - tvirtina D.Jorudienė.

Mažiausiai balų surinkusi komanda gavo tortą ir diplomą. O apie neįteiktas STT dovanas D.Jorudienė tvirtina nė nežinojusi. Ji sakė net negirdėjusi to, kad konkurso vertinimo komisijoje ketino dalyvauti ir STT atstovai.

Nori atidesnio rengėjų darbo 

- Siekiame būti teisinė valstybė, o mūsų mokyklose net nedėstoma teisė, išskyrus kelias mokyklas, kur ji yra vienas iš pasirenkamųjų dalykų. Todėl tokių konkursų svarba yra didžiulė, jei norime vaikams suteikti bent kiek teisinių žinių, - įsitikinęs L.Barišauskas.

Pareigūno nuomone, panašius konkursus reikia rengti ypač kruopščiai ir negalima leisti, kad panašūs nesusipratimai nuviltų vaikus.

- Apmaudu, nesmagu. Išėjo kažkoks nesusikalbėjimas, - situaciją komentavo laikinai Tauragės rajono policijos komisariato viršininko pareigas einantis Eugenijus Motiekaitis.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras