Pagalba – tik darbo valandomis?(0)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2007-10-19 09:29

Jei vakare ar savaitgalį jūsų bute užsikimštų kanalizacija, gali tekti budėti ir semti srūvančias nuotekas, kol išauš darbo dienos rytas. Būtent į tokią situaciją praėjusią savaitę pateko Gedimino g. 41 namo pirmame aukšte gyvenanti šeima.

Nežino, už ką moka

- Užsikimšus kanalizacijos nuotekų vamzdžiui ir nuotekoms ėmus tekėti per klozetą pirmiausia skambinau namo laiptinėje iškabintais santechniko ir kitų „Tauragės butų ūkio" darbuotojų mobiliaisiais numeriais. Tačiau niekas neatsiliepė. Paskambinau telefonu 118, tačiau atsiliepusi operatorė davė tuos pačius telefonų numerius. Vienu numeriu pavyko prisiskambinti tik apie septintą ryto. Maždaug dvidešimt minučių po aštuntos atvyko avarinė „Tauragės butų ūkio" brigada. Deja, į namo rūsį, kuriame yra stovas su sklende, darbininkai neįėjo, nes nei jie, nei namuose buvę namo gyventojai nežinojome, kur yra raktas. Pažadėję grįžti, kai rūsys bus atrakintas, darbininkai išvyko, - „Tauragės kurjeriui" pasakojo Gedimino g. 41 name gyvenanti Lina N.

Tas pat, pasak moters, buvo ir rugpjūtį - užsikimšus kanalizacijai niekas negalėjo prieiti prie sklendės ir jos užsukti. Tuomet grįžusi po atostogų Lina rado nuotekomis užterštą visą butą.

Šįkart gyventojai nupjovė rūsio spyną, dar kartą iškvietė santechniką. Užsikimšusi kanalizacija buvo išvalyta, tačiau už šią paslaugą gyventojams bus priskaičiuotas papildomas mokestis. Penkiems vieno stovo butams ši paslauga gali atsieiti apie 75-80 litų. 

Lina N. sako nesuprantanti, už ką „Tauragės butų ūkis" iš gyventojų ima nuolatinės priežiūros ir privalomųjų remonto darbų mokesčius (nuolatinės priežiūros darbai 1 kv. buto metrui - 22,77 ct, privalomieji remonto darbai 1 kv. buto metrui - 16,12 ct), jei už atliktus darbus reikia mokėti papildomai. Prie šių mokesčių dar priskaičiuojamos administravimo išlaidos (1 kv. buto metrui - 12,61 ct). 

Lina N. pasipiktinusi ir todėl, kad bedrovės darbininkus į pagalbą galima prisišaukti tik darbo valandomis, juolab, kad jokios privačios tarnybos, galinčios padėti tokiose situacijose, mieste nėra.

Užsikimšusi kanalizacija - ne techninė avarija

- Įvykus techninei avarijai, pavyzdžiui, jei trūktų vamzdis, už remontą papildomas mokestis gyventojams nebūtų priskaičiuojamas, jeigu namo bendrasavininkiai nėra įsiskolinę už pastato eksploataciją, tačiau kanalizacija užsikišo dėl pačių gyventojų kaltės. Šiuo atveju užsikimšusioje kanalizacijoje buvo rastas plastmasinis tualetinio muiliuko dėklas. Už atliktus darbus turės sumokėti vieno stovo butai, kurie naudojasi tuo pačiu stovu. Nuskaičiuoti pinigų iš viso namo gyventojų sukauptų mokesčių už eksploataciją negalima. Kanalizacijos atkimšimas (dėl gyventojų kaltės) nėra numatytas privalomųjų darbų sąraše. Žmonių pretenzijos dėl to, kad mūsų darbininkai neįėjo į rūsį, nepagrįstos. Juk suprantate, kad laužtis į svetimas patalpas neturime teisės, - „Tauragės kurjeriui" aiškino UAB „Tauragės butų ūkis" direktorius Vidas Čereškevičius.

Ilgus nuolatinės priežiūros ir privalomųjų bei administravimo darbų sąrašus V.Čereškevičius „Tauragės kurjerio"  korespondentei pasiūlė peržiūrėti jo darbo kabinete - kopijos nedavė.

Moka tie, kas kalti

- Tokiais atvejais, kai kanalizacija užsikemša dėl pačių gyventojų kaltės, nuskaičiuoti viso namo gyventojų sukauptus pinigų negalima. Tik namo bendrasavininkių sutikimu mokesčiai, surinkti už eksploataciją, gali būti panaudojami namo reikalams, pavyzdžiui, kanalizacijai, kuri užsikimšo dėl gyventojų kaltės, išvalyti. Jei vieni kaimynai į klozetą pila ir meta buitines šiukšles, kiti neprivalo už tai mokėti. Be to, kanalizacija užsikemša ne per dešimt minučių. Nesuprantu žmonių, kurie laukia vienuoliktos vakaro ir ieškodami pagalbos skambina visais telefonais. Maždaug prieš savaitę apie vienuoliktą vakaro man paskambino Ateities tako 4 namo vieno buto savininkė. Moteriai pasiūliau kaimynų paprašyti neleisti vandens ir pasakiau, kad santechnikas atvažiuos iš pat ryto, - sakė „Tauragės butų ūkio" direktoriaus pavaduotoja Edita Vaitkutė.

Anot E.Vaiktutės, pagal slenkantį grafiką savaitgaliais iki pietų budi bendrovės santechnikai, elektrikai, šilumininkai. Užsukant sklendę galima sustabdyti nuotekas, tačiau naktį, pasak E.Vaitkutės, užsikimšusios kanalizacijos niekas neatkiš. Jau vien dėl triukšmo... Be to, už nedarbo valandomis atliktas paslaugas būtų skaičiuojamas dvigubas mokestis. Direktorius V.Čereškevičius dar pridūrė, kad užsukti sklendę turėtų mokėti patys gyventojai. Jei nėra galimybės įeiti į patalpą, kurioje yra sklendė, belieka aukščiau gyvenančių kaimynų paprašyti, kad jie neleistų vandens ir tikėtis jų supratingumo.

E.Vaitkutė teigia, kad bendrovei išlaikyti visą parą veikiančią avarinę tarnybą būtų per brangu. Namai sensta, darbų ir taip nemažai, o privalomųjų remonto, nuolatinės priežiūros darbų ir administravimo mokesčiai, pasak bendrovės direktoriaus pavaduotojos, nesikeitė nuo 1997 metų. Beje, juos bendrovė jau rengiasi didinti. Šiuo metu toks mokestis už kvadratinį metrą - 51,5 ct. Tuo tarpu kitoje daugiabučių namų bendrijoje gyventojai už kvadratinį metrą moka apie 71 ct. Gedimino g. 41 namo gyventojai per mėnesį už privalomuosius darbus, kurie, jeigu yra nepanaudoti, kaupiasi namo sąskaitoje, per mėnesį sumoka apie 643 litus. Pastarasis daugiabutis iš šio mokesčio turi sutaupęs per dešimt tūkstančių litų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras