Naujos kelio užtvaros kelia grėsmę?(0)

2007-10-18 13:02

Skaudvilės gyventojai nepatenkinti, kaip neseniai buvo įrengtas naujas kelio užtvaras prie tvenkinio. Jie sako, kad užtvarui atsiradus pėstiesiems, ypač vaikams, grįžtantiems iš Skaudvilės gimnazijos, tapo nesaugu eiti keliu, vedančiu į Vaidilų, Trepų ir kitus kaimus.

- Nepatinka man tai, akivaizdžiai susiaurino kelią ir vaikams eiti pavojingiau nei anksčiau, - kad tokia problema egzistuoja, pritaria ir Skaudvilės seniūnas Virginijus Budvytis.

Seniūnas sako, kad naują užtvarą statė kelininkai - VĮ „Tauragės regiono keliai". Projektas neprivalėjo būti suderintas su seniūnija, nes tai regioninis kelias Skaudvilė-Upyna-Balsiai. Jo šeimininkai - kelininkai, kurie ir rūpinasi kelio priežiūra, stato visus kelio įrenginius.

- Man atrodo, kad naujieji užtvarai pastatyti bent po pusmetrį arčiau kelio važiuojamosios dalies, todėl keista, kodėl projektuotojai nepagalvojo apie pėsčiųjų saugumą, - stebisi seniūnas.

V.Budvyčio duomenimis, kasdien šiuo keliu į mokyklą ir atgal eina apie 100 mokinių.

- Darėm, kad būtų geriau. Senieji užtvarai buvo nesaugūs. Metaliniai lynai susidėvėję, bet kas galėjo nesuvaldęs mašinos nuvažiuoti į tvenkinį, - svarstė „Tauragės regiono kelių" direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Būrė.

Kelininko teigimu, naujieji užtvarai suprojektuoti ir pastatyti laikantis visų reikalavimų. Nuo kelio briaunos jie turi būti mažiausiai už 50 centimetrų. Kadangi buvo laikomasi šio reikalavimo, kelkraštis šiek tiek susiaurėjo. Tačiau, pasak S.Būrės, jis netapo labai siauras - nuo važiuojamosios kelio dalies iki užtvarų liko apie 1,5 metro pločio juosta, skirta pėstiesiems. Direktoriaus pavaduotojo nuomone, tai gana platus kelkraštis ir juo vaikščioti pėstiesiems saugu. S.Būrė nemano, kad kelkraštį reikėtų dar šiek tiek platinti.

- Jei vaikai kelkraščiu vaikščios taip, kaip yra mokomi mokykloje, nemanau, kad atsitiks kas blogo, - įsitikinęs jis.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras