Aukštojo mokslo diplomas – kelialapis iš Tauragės(3)

Rimantė GAIČEVSKYTĖ

2007-07-11 07:41

Renaldo Malycho nuotrauka

„Tikiuosi, Lietuva netaps vien Vilnius, o Tauragė - tiktai darbo jėgos tiekėja Airijai ar Prancūzijai", - sveikindamas Kauno kolegijos Tauragės skyriaus absolventus kalbėjo Kauno kolegijos direktorius Mindaugas Misiūnas.

106 absolventai

Tauragėje 2003-aisiais įkūrus Kauno kolegijos skyrių buvo tikimasi, jog ši mokymo įstaiga pristabdys į kitus miestus plūstančius jaunimo srautus. Ar viltys pasiteisino? Galima sakyti, dalinai taip. Nuo kolegijos įkūrimo ją baigė 154 studentai. Šiemet kolegijos direktorė Diana Vaitiekienė džiūgavo, kad diplomai buvo įteikti 106 verslo vadybos, pirmiesiems buhalterinės apskaitos specialistams bei neakivaizdininkams.

Patogi vieta

„Jei kolegija būtų įsikūrusi ne Tauragėje, nesu tikras, ar būčiau apsisprendęs studijuoti kitame mieste", - patogia mokymo įstaigos geografine padėtimi džiaugėsi UAB „Alantas" gamybos vadovas tauragiškis Eugenijus Gimbutas. Vadovas įgytas žinias taikys savo darbe.

Ramūnas T. taip pat neketina emigruoti iš gimtojo miesto, mat dar bestudijuodamas nusižiūrėjo darbovietę, tad, baigęs mokslus, kibs į darbus. „Padirbėsiu metelius kitus, o tada sieksiu aukštesnių mokslų. Kol kas tam nėra galimybių", - teigė vaikinas.

Studijuos kitur

Tačiau ne visi taip optimistiškai nusiteikę. Nenorėjęs prisistatyti absolventas tikino, kad nors Tauragė - gimtasis miestas, čia pasilikti neketina, o diplomas buvo reikalingas tik „dėl šventos tėvų ramybės". Kur vykti ir ką veikti planuoja dabar? „Skuosiu į Kauną, ten studijuosiu arba dirbsiu. Kodėl būtent Kaune? Nes ten pramogų daugiau," -  reziumavo vadybininkas „dėl šventos tėvų ramybės".

Buhalterinę apskaitą baigusi Asta G.Tauragėje taip pat neketina pasilikti: „Studijas tęsiu, bet kitame mieste ir kitokios pakraipos, - neuniversitetiniu buhalterinės apskaitos bakalauro diplomu?? nebuvo patenkinta mergina. Buhalterija - ne mano sritis". Galimybę studijas pratęsti kitame mieste svarsto ir absolventė Silvija P. Kuriame, atskleisti nepanoro: „Tikrai didesniame nei Tauragė."

„Įgyti daugiau buhalterinės apskaitos žinių tikiuosi Klaipėdoje. Ten ir norėčiau pasilikti, nes esu ne vietinė, tad, manau, nostalgijos Tauragei nejausiu," - tikino Monika K.

Vadybininkas ar šaltkalvis?

Tuo tarpu kolegijos direktorė D. Vaitiekienė situaciją vertina pozityviai: „Profesijos yra parinktos pagal jų reikalingumą, o Tauragės apskrityje buhalterių ir vadybininkų poreikis didžiausias". Potencialių darbuotojų, turinčių profesinį bakalauro diplomą, nutekėjimo į užsienį ar didžiuosius Lietuvos miestus D. Vaitiekienė nesibaimina: „Praėjusiais metais iš 48 kolegiją baigusių studentų tik keletas išvyko dirbti ar mokytis kitur". Direktorė įsitikinusi, kad tendencijos nesikeis ir šiemet.

Tuo tarpu Tauragės darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Janina Tomkevičienė, vardydama paklausiausias profesijas, vadybininkų perspektyvas vertina skeptiškai: „Profesijų paklausumas priklauso nuo veiklos: pavyzdžiui, vadybininkams yra sunkiau rasti darbą, o virėjus, autošaltkalvius, elektrikus priimame išskėstomis rankomis."

Darbo ieškosi patys

Tauragės darbo biržoje pirmąją liepos savaitę buvo registruoti 133 besimokantieji. Devyni iš jų - baigę aukštąsias arba aukštesniąsias mokyklas. Ar studentai ir absolventai darbo ieškosi kituose miestuose, ar patys susiranda potencialius darbdavius? „Sunku pasakyti. Aišku, kai kurie patys pasirenka darbovietes. Juk ir į diplomų įteikimą ne visi susirinko. Darbuojasi veikiausiai...", - sakė J.Tomkevičienė.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras