Vargingiesiems – maisto už 9500 litų(5)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2007-11-28 09:02

Lapkričio 23-24 dienomis visoje šalyje vyko „Maisto banko" akcija, kurios metu buvo kviečiama nupirkti ir paaukoti skurdžiai gyvenantiems žmonėms ilgai negendančių maisto produktų. Tokia maisto produktų rinkimo akcija lapkričio paskutinį savaitgalį vyksta visoje Europoje. Lietuvoje ji surengta penktą kartą.

Penktadienį ir šeštadienį akcija vyko ir Tauragėje, „Maxima" ir „Iki" prekybos centruose. Akciją vykdžiusios Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro darbuotojos, Tauragės katalikių moterų draugijos narės, savanoriai iš Žalgirių, Jovarų vidurinių, Martyno Mažvydo, „Šaltinio" pagrindinių mokyklų, Kauno kolegijos Tauragės filialo, Tauragės profesinio rengimo centro į šiuos prekybos centrus atėjusių žmonių prašė nupirkti aliejaus, cukraus, arbatos, margarino, kruopų, dribsnių, makaronų, miltų, konservų, sutirštinto pieno, pupų, žirnių, džiovintų vaisių, sausainių. Akciją „Iki" prekybos centre pradėjo Tauragės apskrities viršininko administracijos valdininkai. Netrukus prie jų prisijungė Tauragės rajono meras Robertas Piečia ir kiti savivaldybės administracijos tarnautojai.

Tauragės apskrities viršininkė I.Ričkuvienė akcijai maisto produktų nupirko maždaug už 60 litų. Viršininkė ir jos pavaldiniai į krepšius rinko lietuviškas prekes ir taip pat daryti ragino savivaldybės valdininkus. Rajono meras R.Piečia į pirkinių krepšį pridėjo prekių už 135 litus. Meras sakė planavęs šiai akcijai skirti apie 100 litų, tačiau rinkdamas maisto produktus, kiek jie kainuos neskaičiavęs. 

Penktadienį nuo 15 iki 21 val. ir šeštadienį nuo 10 iki 20 val. prekybos centre „Maxima" (buvusi „Saulutė"), anot savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės, buvo nupirkta 1031 maisto produktas už 2250 litų. Dalyvauti akcijoje šioje parduotuvėje pirkėjus ragino moksleiviai ir Tauragės katalikių moterų draugijos narės. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro moterys bei jaunieji savanoriai Gedimino gatvėje esančiuose prekybos centruose „Iki" ir „Maxima" surinko produktų už 7328 litus.

Pasak Moters užimtumo ir informacijos centro vadovės Nijolės Meilutienės, šiemet akcijos metu produktų nupirkta beveik 500 daugiau nei pernai, o jų vertė galbūt dėl pakilusių kainų didesnė 2300 litų. Šiemet gyventojai aukojo daugiau smulkesnių prekių - sausainių, arbatos.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras