Už padangų deginimą – bauda direktoriui(20)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2007-11-26 08:37

Tauragės aplinkosaugininkai tikina nubaudę Eičių kaimą deginamų padangų dūmais nuodijusius šilumos tiekėjus. Tačiau „Tauragės kurjerio" redakcijai apie tai kalbėjo nenoriai ir nesutiko įvardyti nubaustojo. Donatas Simaitis, UAB „Tauragės šilumos tinklai" generalinis direktorius, bendraudamas su „Tauragės kurjerio" žurnalistu, ryžosi verčiau pažeisti Visuomenės informavimo įstatymą ir nesakyti, kas buvo nubaustas už atmosferos teršimą, nei prisipažinti, kad 300 litų bauda buvo paskirta būtent jam. „Tauragės kurjeris" apie šį faktą sužinojo iš netiesioginių šaltinių.

Situaciją tyrė partijos kolega

Lapkričio pradžioje Tauragės rajono Eičių kaimo gyventojai pradėjo skambinti pavojaus varpais, kai jų kaimo katilinėje, priklausančioje „Tauragės šilumos tinklams", vietoje durpių buvo pradėtos deginti automobilių padangos. Kaimo daugiabučių radiatoriai nuo to netapo karštesni, o katilinės pakuron metamomis padangomis susidomėjo Tauragės rajono aplinkos apsaugos agentūros aplinkosaugininkai.

Į Eičius tirti gyventojų skundo tąkart išvažiavo Alvydas Trakšelys, vyresnysis valstybinis aplinkos apsaugos agentūros inspektorius. A.Trakšelys ne tik dirba aplinkosaugos agentūroje. Jis yra Lietuvos socialdemokratų partijos Tauragės skyriaus narys. Tos pačios partijos, kaip ir „Tauragės šilumos tinklų" generalinis direktorius D.Simaitis.

Užfiksavo pažeidimą

A.Trakšelys antradienį žurnalistui tvirtino nubaudęs „Tauragės šilumos tinklų" atsakingą darbuotoją, tačiau kategoriškai atsisakė įvardyti pažeidėjo pavardę.

- Aš galiu atsisakyti įvardyti pažeidėją, pasakydamas, kad nubaustas įmonės atsakingas darbuotojas, - gynėsi aplinkosaugos inspektorius.

Jis pasakojo, kad nuvažiavęs į Eičius užfiksavo, jog katilinėje deginamos padangos. Už šį faktą ir buvo paskirta nuobauda. Paklaustas, kodėl nebuvo pareikalauta, kad padangas deginę „atsakingi darbuotojai" atlygintų gamtai padarytą žalą, A.Trakšelys teisinosi, kad apskaičiuoti tai esą labai sudėtinga, todėl buvusi paskirta didesnė bauda.

- Kai buvau nuvažiavęs, padangos nedegė. Radau šiek tiek sudegintų, vien tik vielos likusios. Kaip aš suskaičiuosiu, kiek ten tų padangų sudegė? - sakė A.Trakšelys.

Pasak pareigūno, įmonės atsakingam darbuotojui buvo paskirta 300 litų bauda. Tokia bauda paskirta konstatavus, kad buvo pažeistas Administracinės teisės pažeidimų kodekso 83 straipsnis. Jis numato atsakomybę už atmosferos apsaugos reikalavimų pažeidimą deginant atliekas. Už tokį pažeidimą piliečiai gali būti baudžiami 100-200 litų, o pareigūnai 200-400 litų bauda. A.Trakšelio teigimu, šilumininkams buvo paskirta ne pati mažiausia bauda todėl, kad pažeidimą įvykdė pareigūnas ir atsižvelgus į tai, jog nebuvo skaičiuota gamtai padaryta žala.

Direktorius neprisipažino

D.Simaitis su žurnalistu buvo nekalbus. Jis nesutiko įvardyti, kas tas paslaptingasis „atsakingas darbuotojas", kuriam buvo paskirta bauda. Direktoriui priminus, kad tokią informaciją pateikti jį įpareigoja Visuomenės informavimo įstatymas, jis žurnalisto paprašė pateikti klausimus raštu. Paaiškinus, kad klausimų raštu jis gali prašyti tik tuomet, jei atsakymams parengti reikia papildomo laiko ir papildomų duomenų, D.Simaitis liko nepajudinamas kaip uola.

„Tauragės kurjeriui" teko šios informacijos prašyti netiesioginių šaltinių. Jų teigimu, paslaptingasis „atsakingas darbuotojas", nubaustas už padangų Eičiuose deginimą, yra pats D.Simaitis. Ir tik tiesiai jo paklausus, ar jau sumokėjo paskirtą 300 litų baudą, generalinis direktorius patvirtino, kad bauda jau sumokėta ir paprašė jo netrukdyti:

- Dabar turiu čia žmonių, nebeturiu laiko kalbėti.

Už padangų sunaikinimą teks sumokėti

Kai Eičiuose degė padangos, „Tauragės kurjeris" domėjosi, kiek jų iš viso buvo atvežta į katilinę. Tuomet D.Simaitis negalėjo tiksliai pasakyti, koks jų kiekis atsidūrė šio kaimo katilinėje. Dabar jau galima tiksliai pasakyti, kiek padangų ketinta paleisti dūmais per katilinės kaminą. Lapkričio 9-ąją, tą pačią dieną, kai buvo paskirta bauda už atliekų deginimą, „Tauragės šilumos tinklai" į Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą atvežė 860 kilogramų padangų. Už jų priėmimą ir išgabenimą sunaikinti Atliekų tvarkymo centras šilumininkams išrašys sąskaitą beveik už 1000 Lt.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras