Tikisi, kad dujų aikštelių prireiks(5)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2007-11-21 08:02

Netrukus po Nepriklausomybės atkūrimo Tauragėje, kaip ir visoje šalyje, buvo nutrauktas suskystintų dujų tiekimas daugiabučiams iš bendrų rezervuarų. Gyventojai iki šiol į daugiaaukščius namus priversti tampyti suskystintų dujų balionus. Nebenaudojamos dujų aikštelės liko apleistos, kelia pavojų aplinkiniams, tačiau jų savininkams - AB „Suskystintos dujos" tai nerūpi.

„Suskystintos dujos" nereagavo į savivaldybės administracijos raginimus arba deramai sutvarkyti aikšteles, arba jas išmontuoti, nes jos gadina vaizdą ir kelia pavojų gyventojams. Tik pernai, atsakant į beveik prieš metus savivaldybės administracijos rašytą raštą, „Suskystintos dujos" atsiliepė - Tauragėje esančių aikštelių likimą susiejo su miesto dujofikavimu - esą jos gali būti panaudotos dujų reguliavimo punktams įrengti, galbūt praverstų ir įrenginiai - slėgiui palaikyti gamtinių dujų paleidimo metu. Be to, gali atsirasti būtinybė atstatyti kai kuriuos suskystintų dujų įrenginius, nes galbūt ne į visus namus ekonomiškai bus naudinga tiekti dujas, o suskystintų dujų balionų naudojimą daugiauakščiuose namuose draudžia norminiai dokumentai (visą laiką tai draudė, bet šito nepaisoma). Savivaldybės administracijos susirašinėjimas dėl dujų aikštelių išmontavimo arba sutvarkymo su „Suskystintomis dujomis" tebevyksta iki šiol.

Į pakartotinį savivaldybės administracijos šių metų spalio 10 d. prašymą  „Suskystintos dujos" atsakė beveik tą patį, kad dujų aikštelės dar galinčios praversti. Tikinama, kad jos nepavojingos, nes rezervuaruose dujų nėra, o už turto niokojimą turi būti baudžiami gyventojai. Nė žodžiu neužsimenama apie šių aikštelių priežiūrą ir tvarkymą.

Todėl lapkritį savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Balašaitis Vilniuje įsikūrusiai bendrovei dar kartą priminė, kad arti prie daugiabučių esančios nenaudojamos, apleistos dujų aikštelės kelia realų pavojų gyventojams, vadovaudamasi Tauragės rajono savivaldybės tarybos patvirtintomis miesto tvarkymo ir švaros taisyklėmis bendrovė privalo tvarkyti, prižiūrėti nuosavybės teise priklausančias aikšteles. Miesto seniūnas Virginijus Žilius Klaipėdos dujų pildymo stoties direktoriui išsiuntė įspėjimą, kad už dujų aikštelių nepriežiūrą savininkai bus baudžiami administracine tvarka.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras