Pristatė Tauragės apskrities bendrąjį planą(1)

Arūnas STRIKAITIS | arunas@kurjeris.lt

2007-11-27 08:04

Ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybės administracijoje valdininkams ir gyventojams pristatytas Tauragės apskrities bendrojo plano projektas. Konkursą bendrajam apskrities planui rengti (šį darbą įsipareigojo atlikti už 672 tūkstančius litų) laimėjo UAB „Urbanistika" iš Vilniaus.

Dėmesys - visoms gyvenimo sferoms

Bendrajame Tauragės apskrities plane dėmesys skiriamas įvairioms sferoms - urbanistikai, kraštovaizdžio formavimui, rekreacinių teritorijų, techninės infrastruktūros, pramonės ir žemės ūkio vystymui. Plano sudarytojai smulkmeniškai numatė, kokią žemdirbystės šaką ateityje vystys vieno ar kito apskrities rajono žemdirbiai ir net kokiu maršrutu po apskritį važinės turistai dviratininkai.

Tauragiškiams aktualu - aplinkkelis

Tauragė - vienas iš nedaugelio apskrities miestų, neturintis aplinkkelio, nors tranzitinio transporto čia daugiau nei Šilalėje ar Jurbarke. Pasak projekto organizatoriaus, Tauragės apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento specialisto Vincento Paulausko, apskrities bendrajame plane numatyta, kad aplinkkelis eis pietiniu miesto pakraščiu. Iš pietų aplinkkelis Tauragę apjuos nuo Joniškės sodų iki Lauksargių.

Anot V.Paulausko, Tauragės aplinkkelis taps automagistralės Peterburgas-Kylis (Vokietijos uostamiestis) dalimi. Tiesiant šią automagistralę didžiausia problema turėtų tapti Europos Sąjungai nepriklausanti Kaliningrado sritis. Planuojama, kad Tauragės aplinkkelis bus nutiestas iki 2015 metų.

Gyventojų netenkančiam rajonui - sparti plėtra?

Tauragės rajone sparčiai mažėja gyventojų (miršta daugiau nei gimsta, jaunimas emigruoja į užsienį), bet apskrities bendrojo plano kūrėjai Tauragei planuoja sparčią plėtrą. Planuojama, kad miesto Pramonės gatvės rajone kursis stambios pramonės įmonės, smulkios pramonės įmonės kursis šalia kelio Tauragė-Panemunė, miesto centre - prekybos įmonės. Gyvenamieji Tauragės kvartalai turėtų plėstis Lauksargių ir Norkaičių link.

Dėl mažo gimstamumo ir didelio mirtingumo, emigracijos Skaudvilės seniūnijoje gyventojų kasmet sumažėja bent dviem procentais, bet plano sudarytojai numato, kad plėsis ir Skaudvilė, skiria vietos naujoms statyboms. Neatmetama galimybė ateityje Skaudvilei tapti savivaldybės centru.

Bendrąjį Tauragės apskrities planą Lietuvos Vyriausybė tvirtins kitų metų vasarį.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras