Uždrausta paukščius išleisti į lauką(0)

2007-12-17 07:54

Dėl paukščių gripo protrūkio Lenkijoje Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuo gruodžio 12 dienos uždraudė paukščių laikytojams, gyvenantiems trijų kilometrų spinduliu apie paukštynus, paukščius išleisti į lauką. Reikalaujama juos laikyti tvartuose, dengtuose aptvaruose, kad jie būtų apsaugoti nuo kontakto su laukiniais paukščiais.

Be to, ši tarnyba uždraudė iš Lenkijos įvežti paukščius, paukštieną ir jos produktus, nors Europos Komisija tam ir nepritarė. Gyventojai, pastebėję laikomų paukščių keistą elgesį, neaiškius ligos simptomus, sumažėjusį dėslumą, dažnus paukščių kritimus, raginami kreiptis į VMVT telefonu 8 800 40 403 arba į šios tarnybos teritorinius padalinius.

Pirmasis paukščių gripo atvejis kaimyninėje šalyje nustatytas gruodžio 1-ąją kalakutų fermoje. Vėliau nerimą keliančios žinios atėjo iš kitų šios šalies kalakutų ir vištų fermų. Gruodžio 3 d. Europos Komisijos sprendimu iš Mazovijos ir Kujavijos Pamario vaivadijų uždrausta išvežti paukščius, paukštieną ir jos produktus.

Šią savaitę kaimyninėje šalyje nustatytas penktas paukščių gripo atvejis - šį kartą nuo šios ligos nugaišo retų paukščių prieglaudoje laikyti gandras ir du suopiai.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras