Socialinėms išmokoms - per 12 milijonų litų(1)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2007-12-10 08:19

Kaip informavo savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė, kasmet socialinėms išmokoms skiriama vis daugiau lėšų. Pernai buvo išmokėta 7 mln. litų, šiemet planuojama išmokėti per 12 mln. litų.

Išmokos - vaikams iki 18 metų

Nuo kitų metų sausio 1-osios šeimoms, auginančioms vieną ir du vaikus, kiekvienam vaikui iki 18 metų ir vyresniam, kuris mokosi bendrojo lavinimo dieninėje mokykloje, bus mokama 0,4 MGL dydžio (šiuo metu - 52 Lt) išmoka per mėnesį. Išmoka gali būti paskirta už metus atgal nuo kreipimosi datos, todėl nebūtina labai skubėti, priešingu atveju gali tekti laukti eilėse.

Dėl šių išmokų į skyrių galima kreiptis ir vasarį, ir kovą. Dėl išmokos skyrimo turi kreiptis vienas iš tėvų. Į Socialinės paramos skyrių ar seniūniją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą reikia atsinešti tėvų asmens dokumentus, vaiko gimimo liudijimą, sąskaitos numerį, į kurią bus pervedama išmoka.

Laukia iki gruodžio vidurio

Dėl socialinės paramos mokiniams - moksleivių maitinimo reikia kreiptis du kartus per mokslo metus. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visą gruodį, tačiau šio skyriaus specialistės ragina ateiti iki gruodžio vidurio, kad laiku suspėtų sutvarkyti visus dokumentus ir grįžęs po žiemos atostogų vaikas gautų nemokamą maitinimą.

Į nemokamus pietus vaikas turi teisę, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį mažesnės kaip 352,5 Lt, į nemokamus pietus ir pusryčius - jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį mažesnės kaip 235 Lt ir mokinys auga socialinės rizikos šeimoje. Kai šeimos pajamos didesnės, tačiau neviršija 470 Lt vienam šeimos nariui, atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas ir aplinkybes socialinė parama mokiniams gali būti skiriama išimties atveju. Dėl šios išmokos vienas tėvų pagal deklaruotą gyvenamąją vietą turi kreiptis į Socialinės paramos skyrių (108, 109 kab.) ar seniūniją. Šiai paramai gauti reikia atsinešti suaugusiųjų asmenybę patvirtinančius dokumentus, vaikų gimimo liudijimus, pažymą apie gaunamas pajamas už tris praėjusius mėnesius, santuokos, ištuokos liudijimus. Pasiteirauti galima telefonais: 62 838, 68 239, 62 856.  

Remiamos vargingai gyvenančios šeimos

Šiemet gausių šeimų rėmimo programai skirta 105 tūkstančiai litų, paremtos 55 rajono šeimos. Pagal savivaldybės Tarybos nustatytą tvarką teisę į šią paramą turi sunkiai pragyvenančios šeimos, kuriose auga keturi ir daugiau vaikų iki 18 metų arba vyresnių, kurie mokosi dieniniame skyriuje. Parama gali būti skiriama prekėms būsto remontui, baldams ir buities technikai įsigyti. Paramą maistu šiemet gavo 5390 Tauragės rajono gyventojų. 

Šio skyriaus specialistė Jolanta Katauskienė primena, kad nuo Naujųjų metų pensinio amžiaus žmonėms nebegalios seno pavyzdžio invalido pažymėjimai, todėl reikia juos pakeisti. Dėl pažymėjimo keitimo ir kitų socialinių paslaugų galima kreiptis į 110 kabinetą. Pasiteirauti telefonu 61 873.

Informacija apie Socialinės paramos skyriaus veiklą ir teikiamą paramą skelbiama savivaldybės internetiniame puslapyje.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras