„Padėtis dėl paukščių gripo kontroliuojama“(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2007-12-12 09:45

Gyventojų nerimą sukėlė žinios, kad Lenkijoje, Mozovijos ir Kujavijos Pamario vaivadijose, nustatyti žmonėms mirtinai pavojingo paukščių gripo židiniai.

Pranešė Europos Komisija

Prieš dvejus metus, kai paukščių gripo židiniai buvo nustatyti toliau nuo Lietuvos, pas mus buvo imtasi griežtų apsaugos priemonių, net kurį laiką drausta paukščius leisti į lauką. Dabar židiniai - kaimyninėje šalyje, iš Lenkijos į Lietuvą įvežama tūkstančiai gyvų paukščių, šimtai tonų paukštienos ir jos gaminių. Apie paukščių gripo protrūkį kaimyninėje šalyje pranešė ne lenkai, o Europos Komisija.

Apie tai, ar esame saugūs, ką turėtų daryti gyventojai ir paukščių laikytojai, „Tauragės kurjeris" kalbėjosi su Tauragės apskrities maisto ir veterinarijos tarnybos (TAMVT) viršininko pavaduotoju Matu Kazlausku ir Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėju Vaidotu Gudžiūnu.

Tikrina keliuose, įmonėse ir parduotuvėse

TAMVT specialistai tikina, kad padėtis dėl paukščių gripo kontroliuojama, atliekamas didelis profilaktinis darbas. Gruodžio 3 d. Europos Komisijos sprendimu uždrausta iš Lenkijos Mozovijos, Kujavijos Pamario vaivadijų, kuriose užfiksuotas paukščių gripas, išvežti paukščius, paukštieną ir jos gaminius. Už iš ES šalių importuojamus produktus atsako bendrovių, prekybos įmonių administracijos, tačiau tikrinami ir jau įvežti gyvūninės kilmės maisto produktai. Tai keliuose atlieka LR maisto ir veterinarijos tarnybos mobiliosios grupės, vietose - teritorinių padalinių darbuotojai.

Pasak M.Kazlausko, mūsų rajonui nėra aktualu iš Lenkijos įvežami gyvi paukščiai, nes teturime vieną paukštyną, jo savininkas augina tik lietuviškus paukščius. Perdirbėjų ir prekybininkų įvežamą paukštieną ir jos produktus apskrities rajonuose kontroliuoja Tauragės AMVT darbuotojai.

Dėmesys - vandens paukščiams

Pasak V.Gudžiūno, nuolat stebimi vandens paukščiai, per metus rajone reikia sumedžioti ir pateikti tirti 15 ančių. Tiriami ir nugaišę paukščiai, šiemet jų ištirta 19 (ančių, gulbių, gandrų, balandžių).

Europoje dar nė vienas žmogus neapsikrėtė paukščių gripu nuo sparnuočių. Tačiau Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjas pataria, kad per laukinių paukščių migraciją sodybose, esančiose arčiau negu kilometras iki vandens telkinių, paukščius reikia laikyti uždarytus tvartuose, stoginėse, kad jie neturėtų kontakto su praskrendančiais laukiniais paukščiais.

Į „Tauragės kurjerio" skaitytojams labiausiai rūpimą klausimą, ar saugu valgyti parduotuvėse pirktą paukštieną, abu TAVMT specialistai atsakė teigiamai, nes akylai saugoma, kad į mūsų šalį nebūtų įvežta paukštiena ir jos produktai iš Lenkijos vaivadijų, kur užfiksuotas paukščių gripo virusas. Tačiau verta priminti, kad visuomet reikia laikytis higienos taisyklių - plauti rankas, tvarkingai ruošti maistą - paukščių gripo virusai neatsparūs aukštai temperatūrai.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras