Atsakomybės baimė slopina gerus norus?(5)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2007-12-12 14:28

„Tauragės kurjerio" redakcija sulaukė jaunos tauragiškės laiško, kuriuo ji skundžiasi, kad vasarą nėra kur vaikams žaisti. Trūksta supynių, čiuožyklų.
Tiems, kurie pagalvojo, kad dabar žiema ir vasaros poilsiu pasirūpinti suspėsime, drįstame pasakyti - moters rūpestis pačiu laiku. Kai bus suformuotas kitų metų rajono biudžetas, rūpintis tuo bus per vėlu. Situacija dėl vaikų žaidimų aikštelių Tauragės rajone domėjosi ir vaikų teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė. Vaikų teisių apsaugos kontrolierių įstaigą pastaraisiais metais kone iš visų Lietuvos miestų užplūdo skundai, kad šalia naujos statybos daugiabučių neįrengiamos vaikų žaidimo aikštelės, prie seniau statytų namų jos naikinamos, o išlikusiose įrenginiai pasenę ir nesaugūs. R.Šalaševičiūtė kreipėsi į savivaldybių administracijas prašydama pateikti informaciją, kas daroma ar numatyta padaryti šioje srityje, nurodyti savivaldybių skiriamų lėšų dydį vaikų žaidimo aikštelėms įrengti ir prižiūrėti.

Pasak Tauragės miesto seniūno Virginijaus Žiliaus, Tauragės rajone lėšų specialiai šiems poreikiams nebuvo skiriama. Tačiau lėšų klausimas - ne vienintelė problema. Pakalbinę miesto seniūną išgirdome skaudžią tiesą: tas, kas įrengia vaikų žaidimo aikšteles, turi prisiimti atsakomybę už jų priežiūrą ir už tai, jei kokia nelaimė ten atsitiktų. Kol kas visos senos vaikų žaidimo aikštelės, nes daugiabučiai neturi prie jų prisikirtos žemės, yra ant savivaldybės pečių.

- Kas gali garantuoti, kad rytą sutvarkytos supynės iki vakaro kas nors nesulaužys ir kad dėl to neįvyks nelaimė? Arba kad į ryte naujo smėlio pripiltą smėlio dėžę kas nors neatsives šuns? Aišku, norėčiau, kad vaikai turėtų tvarkingas žaidimo vietas. Turiu minčių kur nors įrengti vietą važinėtis riedučiais, kad miesto aikštė nebūtų niokojama. Bet mieste nieko negali padaryti be projekto. Ir viskam reikia pinigų, - sakė V.Žilius.

Anot seniūno, vaikų žaidimo aikštelės - aktuali problema, ji nepamiršta. Tačiau sprendžiant šį klausimą, pasak seniūno, reikia ne tik savivaldybės, bet ir daugiabučių namų bendrijų bei pačių gyventojų iniciatyvos.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras