Už Rinkimų įstatymo pažeidimą Tauragės televizijai baudą skirs teismas(23)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-11-29 16:15

Seimo rinkimai praėjo jau senokai, tačiau politinės aistros tebeverda. Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), už Seimo rinkimų įstatymo pažeidimą bauda gresia Tauragės kabelinei televizijai, kuri rinkimų dieną transliavo laidą apie kandidato į Seimą, Liberalų sąjūdžio nario Dariaus Stankaus pasiekimus versle. Dėl įstatymo pažeidimo rinkimų dieną į VRK kreipėsi Tauragės socialdemokratai. 

Kaip praneša VRK, skundą dėl galimo pažeidimo komisija gavo spalio 9-ąją, Seimo rinkimų dieną. Komisija informuota, kad vykstant Seimo rinkimams, kai draudžiama bet kokia politinė agitacija, apie 16.30 val., Tauragės kabelinė televizija transliavo Liberalų sąjūdžio kandidato į Seimą Dariaus Stankaus agitacinį siužetą.

Rinkimų dieną transliuotos laidos metu kalbėta apie Stankų šeimos valdomą Tauragės industrinį parką ir jame įsikūrusią naują įmonę, rodomas interviu su verslininku, kandidato į Seimą D.Stankaus tėvu Antanu Stankumi. Verslininkas pasakoja, kaip jam ir jo šeimos nariams pavyko įkurti sėkmingai veikiantį industrinį parką, o laidą vedusi žurnalistė padėkoja A.Stankui už tai, ką jis daro dėl Tauragės. Laidoje minima ir kandidato į Seimą D.Stankaus pavardė. Jis įvardijamas kaip Tauragėje gerai žinomas verslininkas, vienas bendrovės „Švytis“, įsteigusios šimtus darbo vietų, vadovų ir įkūrėjų.

Atlikdama gauto skundo tyrimą, VRK aiškinosi, ar šios laidos transliavimas rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu galėjo turėti įtakos rinkėjų motyvacijai balsuojant spalio 9 dieną vykusiuose Seimo rinkimuose. Patikrinusi Tauragės kabelinės televizijos grojaraštį, komisija nustatė, kad laida apie D.Stankaus ir jo artimųjų valdomą industrinį parką buvo transliuojama ne tik rinkimų dieną, bet ir jos išvakarėse, kai rinkimų agitacija taip pat draudžiama. Tauragės kabelinės televizijos vadovas ir savininkas – D.Stankaus partietis, savivaldybės tarybos narys Vilmantas Liorančas.

VRK nusprendė pripažinti, kad spalio 8 ir 9 dienomis Tauragės kabelinės televizijos laida „Miesto ritmas“, kurios metu buvo rodytas siužetas apie kandidato į Seimą D.Stankaus ir jo šeimos narių valdomą industrinį parką, pažeidė Seimo rinkimų įstatymą, draudžiantį rinkimų dienos išvakarėse ir rinkimų dieną skleisti politinę agitaciją. Spręsti klausimą dėl atsakomybės taikymo pavesta Tauragės rinkimų apygardos rinkimų komisijai.

Pasak Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkės pavaduotojo Tado Paupario, Tauragės rinkimų komisiją jau pasiekė VRK įpareigojimas, administracinės teisės pažeidimo protokolas Tauragės kabelinei televizijai bus surašytas artimiausiu metu. Kokią nuobaudą dėl pažeidimo skirti, spręs teismas.   

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras