Ūkinis turgus – tuštėjančios Tauragės atspindys?(30)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-01-31 15:09

Ūkinis turgus šeštadienį nei prekiautojų, nei pirkėjų gausa nepasižymėjo. Autorės nuotrauka 

Rajono valdžia svajoja apie žalią ir ekologišką miestą, svaigsta apie elektromobilių gausybę, rūpinasi jų įkrovimo stotelių įrengimu. Bet ar liks Tauragėje žmonių, kurie pirks tuos elektromobilius? Kada valdžios atstovai šeštadienį buvo užsukę į turgų? Ar jie pastebi, kad Tauragė tuštėja? Šeštadienį ir prekiautojų, ir pirkėjų stipriai sumažėję. Turgaus administracija teigia, kad sausį turguje jaučiamas sąstingis kasmet, bet lankytojų apskritai sumažėjo. 

Kažkaip nejauku vaikštinėti šeštadienį po ūkinį turgų. Jis buvo pustuštis. Nei automobilių spūsčių už turgaus tvoros, nei prekiautojų, nei pirkėjų gausos. Toks jausmas, kad vakarykščiui kažkuri didžioji metų šventė paminėta – didelė dalis prekystalių tušti, prekiautojai dejuoja, kad nėra pirkėjų. O pirkėjai, nešini menkais prekių ryšulėliais, sakė, kad taupo. Mėsos paviljone mėsa prekiavusi pardavėja, paklausta, ar yra perkančiųjų, tik numojo ranka.

– Trys buvo, – apie devintą valandą ryto su apmaudu sakė moteris. – Tai kad nebėra pirkėjų. Visi baigia išvažinėti.

O gal sumažėjusiam pirkėjų srautui įtakos turėjo darganotas šeštadienio oras ir mėnesio pabaiga, kai atlyginimai jau išleisti?

– Nemanau. Tiesiog nebėra perkančiųjų. Jau ir taip, kiek įmanoma, kainas sumažinome. O sekmadieniais tai visai sumenko prekyba, beveik nieko neperka, – pasiguodė dėvėtais drabužiais prekiavusi moteris.

Ūkinio turgaus Veterinarijos gatvėje direktorė Janina Leikienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad sausį ir vasarį turguje visada prekiautojų sumažėja, jaučiamas sąstingis. 

– Bet kad bendrai sumažėjo prekiautojų, jaučiame jau nuo pernai, – konstatavo J.Leikienė.

Kokios to priežastys?

Pasak J.Leikienės, aplink atidaryti didieji prekybos centrai. Ir reikalavimai turgui vis griežtinami.

– Visame pasaulyje ūkiniai turgūs veikia pagal vienodas taisykles, o pas mus nori turgų padaryti kaip prekybos centrą. Bet taip niekada nebus, – pabrėžė direktorė.

Kita priežastis, kodėl šeštadienį turguose nebereikia spraustis žmonių spūstyse – labai daug jaunų žmonių, kaip pastebėjo J.Leikienė, išvažiuoja į užsienį.

– Tarkim, prekiaujančiųjų dėvėtais rūbais sumažėjo apie 20, – sakė turgaus direktorė.

Bet nuogąstauti, kad turgus nustos veikęs, nereikia. J.Leikienė įsitikinusi, kad atsiras kitų prekiautojų, jų atvažiuos iš kitų rajonų. Dabar į Tauragę šeštadieniais atvažiuoja prekybininkai iš Šilutės, Šilalės, kitų miestų.

Skaityti komentarus (30) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras