Tauragiškiai nesiveržia dalyvauti Kvitų loterijoje(10)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-05-29 08:45

Turgelyje sutikti žmonės į dalyvavimą loterijoje žiūri vangiai. Mortos Mikutytės nuotrauka

Trečiadienį Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Tauragės poskyrio darbuotojos Dunokų turgelyje vykdė akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. VMI darbuotojos ragino registruoti kasos čekius ir dalyvauti Kvitų loterijoje. Tačiau sutikti tauragiškiai vangūs – teigė netikintys sėkme loterijoje.

Šią savaitę Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojos Rima Dombrauskienė ir Kristina Rakutienė su informaciniais lankstinukais sukiojosi Dunokų turgelyje, esančiame Dariaus ir Girėno gatvėje. Moterys ragino pirkėjus reikalauti kasos kvito ir juos registruoti Kvitų loterijoje. Tokiu būdu visoje Lietuvoje buvo vykdoma jau septintoji pilietinė visuomeninė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“.

VMI darbuotojos, dalindamos informacinius lankstinukus, ragino gyventojus aktyviai registruoti kvitus loterijai. Juolab, kad turgelyje, esančiame Dariaus ir Girėno gatvėje, juos duoda kiekvienas prekybininkas, išskyrus savo užauginta produkcija prekiaujančius ūkininkus. Kelios kioskuose dirbusios pardavėjos lankstinukus net padėjo matomoje vietoje, kad pirkėjai atkreiptų dėmesį.

Medumi ir sodo gėrybėmis prekiaujanti Stefa „Tauragės kurjerio“ žurnalistei teigė loterijoje nedalyvaujanti, nes nesižavi tokiais dalykais. Tačiau pati esą visada duoda pirkėjams kvitus.

Žuvies kioske dirbanti Elena įvardijo, jog daugelis pirkėjų kvitus tiesiog palieka ir tuomet ji juos išmeta. Štai garbaus amžiaus Nijolė užtikrino – paprašys vaikų pagalbos ir būtinai registruosis loterijoje.

VMI darbuotojos atskleidė, kad keli garbaus amžiaus asmenys užsuka į Tauragės padalinį nešini kasos kvitais ir paprašo juos registruoti loterijoje. Žinoma, jiems visada suteikiama pagalba. Tačiau iki šiol Kvitų žaidime nelaimėjo dar nė vienas tauragiškis. Arčiausiai Tauragės užfiksuotas laimėtojas buvo iš Šilalės.

VMI atstovas spaudai Laimonas Rimkus informavo, kad nuo Kvitų žaidimo pradžios užregistruota daugiau nei 1,2 mln. kvitų – 60 proc. už paslaugas ir 40 proc. už turgavietėse įsigytas prekes. O kas mėnesį fiskalinius kvitus užregistruoja daugiau nei 200 tūkst. gyventojų.

Skelbiama, kad per pirmus keturis žaidimo mėnesius, vien viešojo maitinimo sektoriuje Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) skaičiuojama 1,3 mln. eurų daugiau. Gyventojų sąmoningumas auga – prašoma būtent fiskalinio kvito, pirkėjai labiau supranta, kad gali patys prisidėti prie šešėlio mažinimo. Lyginant su praėjusių metų sausio-gegužės mėn., VMI šiais metais jau sulaukė 25 proc. daugiau gyventojų pranešimų dėl galimai neapskaitomų pajamų.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras