Iš lentynų išimti sveikatai kenksmingi arbatos sieteliai (0)

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2017-04-27 12:02

VMVT nuotrauka

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad iš UAB „Gerduva“ parduotuvių lentynų po nerūdijančio plieno gaminių patikrinimo išimami nesaugūs čekiški metaliniai košimo ir kiniški arbatos sieteliai. Jų sudėtyje esanti geležis (mikroelementas) 37,3 ir 2,5 karto viršija didžiausius Lietuvos higienos normoje nustatytus leistinus kiekius.

Kaip informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, patikra atlikta vykdant valstybinę medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, kontrolę. Bendrovėje „Gerduva“ atrinkti nerūdijančio plieno gaminių pavyzdžiai buvo ištirti laboratorijoje. Atlikus tyrimus, nustatyta, kad metaliniai sieteliai (14 cm skersmens, b. k. 859400506732) ir arbatos sieteliai (b. k. 590758881119) viršija leistinus geležies kiekius.

Geležis – žmogui būtinas mikroelementas, kurio yra ir daugelyje maisto produktų, tačiau per dideli kiekiai neigiamai veikia žmogaus virškinimo sistemą. Tikrintojai nurodė sustabdyti prekybą nesaugiais gaminiais ir surinkti juos iš „Gerduvos“ firminių parduotuvių.

„Gerduvos“ parduotuvė yra ir Tauragėje, Gedimino gatvėje, ten pat kur įsikūręs „Senukų“ prekybos centras. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė šios bendrovės atstovė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įvardytais nesaugiais sieteliais Tauragėje „Gerduvos“ parduotuvėje nebuvo prekiaujama.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras