Atlikėjai – kaltinimai sukėlus tyčinį bankrotą(29)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-06-13 07:53

„Majų“ parduotuvė Tauragėje kurį laiką buvo labai populiari. „Tauragės kurjerio“ archyvo nuotrauka

Nors iš pirmo žvilgsnio ir perspektyvi, graži verslo idėja ne visada atneša sėkmę. Saldumynais Tauragėje kelerius metus prekiavusiai verslininkei, žinomai Tauragės atlikėjai ir choro vadovei Rasai Levickaitei-Šerpytienei gali nemenkai atsirūgti – negana to, kad pernai rugsėjį pradėtos jos valdomos bendrovės „Geros idėjos“ bankroto procedūros, Šiauliuose veikianti saldumynų tiekėja UAB „Majai“ prieš keletą dienų kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą, siekdama pripažinti, kad verslininkė savo įmonės bankrotą sukėlė tyčia. R.Levickaitės-Šerpytienės vadovaujama bendrovė kreditoriams liko skolinga arti 80 tūkstančių eurų, įsikūrimo paramą šiai įmonei buvo skyrusi Darbo birža.

Pradžia buvo daug žadanti

Bendrovė „Geros idėjos“ buvo įregistruota 2007-ųjų kovą. Iki 2016-ųjų rudens, kol buvo paskelbtas jos bankrotas, saldumynų parduotuvėlę Dariaus ir Girėno gatvėje tauragiškiai pamėgo. Joje buvo galima įsigyti įvairiausių saldumynų, kokybiško šokolado, geros kavos ir arbatos. „Geros idėjos“ kurį laiką prekiavo šalyje garsios firmos „Majai“ tiekiamais saldėsiais. Jie išgarsėję kaip itin kokybiški. Prekes „Geroms idėjoms“ „Majai“ tiekė franšizės pagrindu.

Iš pirmo žvilgsnio verslas R.Levickaitei-Šerpytienei sekėsi. Bendrovė „Geros idėjos“ ne kartą tapo įvairių renginių rėmėja, Darbo birža bendrovei skyrė paramą ir apie R.Levickaitę-Šerpytienę kalbėjo kaip apie sėkmingą verslininkę. 2013 metais iš Darbo biržos R.Levickaitės-Šerpytienės vadovaujamai bendrovei skirta 40 tūkstančių litų parama įkurtoms darbo vietoms dotuoti (per 11 tūkst. Eur).

Bankrotas – 2016-aisiais

Tačiau 2016-ųjų rugsėjį Klaipėdos apygardos teismas leido pradėti bendrovės „Geros idėjos“ bankroto procedūras. Į teismą siekdama savo įmonės bankroto kreipėsi jos savininkė ir vadovė R.Levickaitė-Šerpytienė. Bendrovės bankroto administratoriumi paskirta Vilniaus UAB „Valeksa“. Suskaičiuota, kad įvairioms įmonėms, su kuriomis „Geros idėjos“ turėjo vienokių ar kitokių sandorių, bendrovė liko skolinga arti 80 tūkstančių eurų. Vien pagrindinei produkcijos teikėjai – Šiaulių bendrovei „Majai“ skola siekia apie 30 tūkstančių eurų. Iki šiol neatsiskaityta ir su „Sodra“.  

2015 metais įmonėje dirbo šeši darbuotojai. 2016-ųjų spalį jie visi jau buvo atleisti. Su darbuotojais buvo atsiskaityta.

Turtas menkavertis

Prieš keletą dienų bendrovė „Majai“ kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą, siekdama pripažinti, kad Tauragėje kelerius metus veikusios bendrovės „Geros idėjos“ bankrotas buvo tyčinis. Kaip teismui nurodė „Majai“, 2016 metų pabaigoje bendrovė „Geros idėjos“ turto turėjo vos už 20 tūkstančių eurų. Turtas – oro kondicionierius, prekybiniai baldai, trys mobilieji telefonai ir kiti daiktai – menkavertis. „Gerų idėjų“ vadovė tai turėjusi suvokti, tačiau ir žinodama, kad jos vadovaujama įmonė paslaugų teikėjams skolinga apie 80 tūkstančių eurų, delsusi kreiptis į teismą dėl bankroto procedūrų pradžios. Atvirkščiai – įmonė prisiimdavusi vis naujų įsipareigojimų, nors jos vadovė ir žinojusi, kad atsiskaityti su kreditoriais nebepajėgs.

Be to, „Majai“ įsitikinę, kad bankrutuojanti įmonė su dalimi kreditorių atsiskaitė pažeisdama kreditorinių reikalavimų tenkinimo eilę ir tvarką.

Žeria priekaištus „Majams“

Dabar jau buvusi bendrovės „Geros idėjos“ vadovė R.Levickaitė-Šerpytienė komentuoti situacijos tikino nenorinti, tačiau vis dėlto išsakė savo poziciją, tiksliau, priekaištus „Majams“.

– Parduotuvės dėka aš įklimpau į didžiules skolas ir jas atidavinėju. Tas franšizės modelis nebuvo išdirbtas ir pritaikytas pelningai įmonei gyvuoti. Tai tiek aš galiu pasakyti. Franšizė buvo neparengta. Bet kuri franšizė pagal pasaulinius standartus turi būti išgeneruota, kad nebūtų nuostolinga. Franšizės davėjas garantuoja pelningą verslą. O šiuo atveju franšizė buvo pardavinėjama nesustyguota, nepaskaičiuota realiom sumom, kad bus pelninga, – kalbėjo R.Levickaitė-Šerpytienė.

Moteris neigia, kad įmonės bankrotas buvo tyčinis. Atvirkščiai – ji sako, kad ėmė asmenines paskolas iš kelių bankų ir skolino įmonei, kad tik ji išsikapstytų, kad veikla vyktų.

– Ir dabar tas paskolas grąžinu iš savo asmeninių lėšų, – sakė R.Levickaitė-Šerpytienė. 

Susisiekti su bendrovės „Majais“ atstovais šią savaitę nepavyko. Bendrovės administratorė informavo, kad įmonės direktorius komentuoti situacijos negali, o savininkas išvykęs. Esą susisiekti su juo šiuo metu neturi galimybės ir patys įmonės darbuotojai.   

Skaityti komentarus (29) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras