Ar turgaus prekeiviai turi pasiūlyti pirkimo-pardavimo kvitus? (14)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-06-14 09:15

"Tauragės kurjerio" archyvo nuotrauka

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinusi tauragiškė Birutė teiravosi apie kasos čekių ar pirkimo-pardavimo kvitų išdavimą turgavietėse. Moteris smalsavo, ar turgaus prekeiviai privalo išduoti pirkimo-pardavimo kvitą tik tada, kai to paprašo pirkėjas.

– Nusipirkau nekokybiškas pėdkelnes turgelyje Dariaus ir Girėno gatvėje, ten neduoda kasos čekių. Prekę norėjau grąžinti, tačiau iš manęs jos nepriėmė. Ir man pačiai kilo klausimas – kaip tokiu atveju man įrodyti, kad prekę pirkau būtent pas tą pardavėją. Šia tema turiu klausimą ir Valstybinei mokesčių inspekcijai – ar turgaus prekeiviai, prekiaudami maisto arba ne maisto prekėmis, pavyzdžiui, kojinėmis, turi išduoti kokį nors kvitą arba sąskaitą? Ar tai privaloma, ar tik pirkėjui paprašius? Tokie klausimai kyla ne man vienai, – kalbėjo Birutė.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė sako, kad bet kuris veiklą vykdantis asmuo, gavęs atlygį už suteiktas paslaugas ar prekes, teisės aktų nustatyta tvarka turi išduoti apskaitos dokumentus. Pasak L.Mačernienės, gyventojas, vykdantis individualią veiklą su verslo liudijimu, bet nenaudojantis kasos aparato, turi išduoti prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitus. Jei, tarkime, prekyvietėje kojinėmis ar mėsa turguje prekiaujanti moteris veiklą vykdo su verslo liudijimu, ji prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą išduoti privalo tik už prekes sumokėjusio gyventojo paprašyta. Tačiau jei verslo liudijimą įsigijęs gyventojas prekyvietėje privalo naudoti kasos aparatą, tai net ir vienas euras, sumokėtas už prekę, turi būti apskaitytas ir išduotas kasos aparato kvitas.

Jei veikla vykdoma pagal individualios veiklos pažymą, o ne su verslo liudijimu, sąskaita-faktūra arba PVM sąskaita-faktūra (jei veiklą vykdantis gyventojas yra PVM mokėtojas), kasos aparato kvitas (jei naudoja kasos aparatą), pinigų priėmimo kvitas ar kitas apskaitos dokumentas visada, net neprašant, privalo būti išduodamas kartu su grąža.

– Kasos aparato kvito, jei veikloje naudojamas kasos aparatas, reikia prašyti visur ir visada, nes tik kartu ir solidariai mokėdami mokesčius pasieksime, kad tėvai gautų didesnes pensijas, vaikams nereikėtų mokėti už vadovėlius mokyklose, besilaukianti mama galėtų gauti tinkamą nemokamą priežiūrą. Apie pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami VMI programėle „Pranešk“ arba užpildę anketą internete www.vmi.lt/cms/stop-seseliui, – ragina L.Mačernienė.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras