Ar išliks Tauragės butų ūkio kasos?(17)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-01-05 09:13

Autorės nuotrauka

Tauragės butų ūkis iš eksploatuojamų daugiabučių gyventojų, kitų asmenų už elektrą ir buitinių atliekų surinkimą mokesčius priima dviejose mokesčių surinkimo kasose – miesto centre ir Žalgirių mikrorajone: Bažnyčių g. 22 ir J.Tumo-Vaižganto g. 124. Tačiau prie bendrovės vairo stojus Liutaurui Indriuškai Tauragėje netruko pasklisti kalbos, kad naujasis direktorius šių kasų ketina atsisakyti. L.Indriuška tvirtina nesvarstęs tokio klausimo, tačiau mano, kad mokesčius galima susimokėti ir pašte, ir prekybos centruose, ir kitur. 

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinusi daugiabučio gyventoja Vida G. sakė iš kaimynų nugirdusi, kad ruošiamasi uždaryti Tauragės butų ūkio kasas.

– Aš nemoku naudotis internetu ir kompiuterio neturiu. Nejau turėsiu stovėti eilėse banke ar pašte, kad sumokėčiau mokesčius? Dar neaišku, kiek pas juos kainuoja mokesčių priėmimas. Manau, brangiau. Kasų panaikinimas papiktins ne vieną gyventoją. Ar tiesa, kad jas uždarys? – klausė tauragiškė.

Žurnalistės kalbintos Tauragės butų ūkio kasos Bažnyčių gatvėje kasininkės sakė, kad oficialaus pranešimo apie kasų naikinimą negavo, esą gal per susirinkimą informuos. Kasininkės tikino, kad kasos žmonėms labai reikalingos: 

– Jiems patogu mūsų kasose susimokėti mokesčius. Ateina ir nuosavų namų gyventojai, atsineša mokesčių lapelius už elektrą, šiukšles. Net iš Eičių atvažiuoja. Tauragės butų ūkio kasose už butų ūkio paslaugas, šildymą ir vandenį papildomas mokestis neimamas, 14 centų mokestis taikomas už elektrą ir buitinių atliekų surinkimo mokesčių priėmimą.

„Tauragės kurjeris“ pakalbino ir mokesčių į Tauragės butų ūkio kasas atėjusius susimokėti tauragiškius. Žmonės tvirtino, kad čia jiems patogiau, pigiau. Kitur esą imamas 19 ct mokestis, pašte – 25 ct. Buvo ir tokių, kurie žurnalistei sakė, kad į butų ūkio kasą susimokėti mokesčių ateina iš įpročio, esą jei nebeliks kasų, susimokės kitur, kiti – kad jiems proga išeiti į miesto centrą.

– Priėmimo mokestis čia mažesnis. Jei panaikins kasas, mokėsiu internetu. Bet aš jauna, o kaip mano aštuoniasdešimtmetė mama? – retoriškai klausė daugiabučio gyventoja.

Prie kasos laukęs 73-ejų metų Juozas Mikalauskas tvirtino, kad susimokėti butų ūkio kasoje jam patogu ir įprasta, namuose jis kompiuterio nė neturi.

– Jei panaikins kasas, jie patys galės ateiti į namus surinkti mokesčius, – piktinosi kitas garbaus amžiaus tauragiškis.

Tauragės butų ūkio direktorius L.Indriuška „Tauragės kurjerį“ tikino, kad klausimas dėl mokesčių priėmimo kasų panaikinimo bendrovėje nebuvo svarstytas. Paklaustas, ar tokios kasos gyventojams ir bendrovei reikalingos, L.Indriuška sakė, kad iškart atsakyti negali, nes savo atsakymą turėtų pagrįsti. Tačiau, anot jo, logiška, kad susimokėti mokesčius įmanoma ir kitur – paštuose, prekybos centruose, per elektroninę bankininkystę.

Buvusi Tauragės butų ūkio direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė Tauragės rajono savivaldybei pateikdama bendrovės veiklos ataskaitą pabrėždavo, kad kasos bendrovei atneša pajamų, kadangi priimamas mokestis už šilumą, vandenį, elektrą, buitinių atliekų surinkimą. 

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras