Privataus verslo pastate įkurdintas verslo skatinimo centras(17)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2018-05-03 07:58

„Spiečius“ penktadienį buvo tuščias – administratorė buvo išvykusi į komandiruotę. Autorės nuotrauka

Verslo ir eksporto skatinimo organizacija „Versli Lietuva“ Tauragėje įsteigė trečiąjį šalyje bendradarbystės centrą „Spiečius“. Tai jauno verslo vystymosi skatinimo centras, kur verslininkams ir laisvai samdomiems specialistams bus teikiamos nemokamos kompiuterizuotos darbo vietos ir konsultacijos. Tauragės rajono savivaldybė „Spiečiaus“ centrui nupirko dalį baldų, padėjo rasti patalpas. Centras išsinuomojo patalpas verslininkams Stankams priklausančiame „Tauranos“ pastate. 

Centrai verslui skatinti

Nors Tauragės rajono savivaldybė skelbėsi turėsianti tokį centrą pirmoji, Tauragę gerokai aplenkė Alytus ir Šiauliai. Alytuje toks centras atidarytas beveik prieš dvejus metus, Šiauliuose – prieš pusantrų metų.

Kaip informuoja VšĮ „Versli Lietuva“ (įsteigta prie Ūkio ministerijos), bendradarbystės centrai „Spiečius“ pritaikyti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams, vykdantiems veiklą ne ilgiau nei penkerius metus. Šiame centre verslininkams ir laisvai samdomiems specialistams suteikiamos nemokamos kompiuterizuotos darbo vietos, teikiamos finansavimo, mokesčių, eksporto konsultacijos, vedami verslumo ugdymo mokymai, organizuojami renginiai verslui aktualiomis temomis.  

Anot „Verslios Lietuvos“ Verslumo departamento direktoriaus Gyčio Morkūno, kiekviename bendradarbystės centre dirba po vieną „Verslios Lietuvos“ atstovą, kuris atsakingas už „Spiečiaus“ rezidentų pritraukimą, jų konsultavimą, mokymų ir renginių organizavimą.

Dalį baldų nupirko savivaldybė

Centras Tauragėje įsikūrė Dariaus ir Girėno g. 22, II aukšte, verslininkams Stankams priklausiančiame „Tauranos“ pastate. Tauragėje šio centro oficialus atidarymas organizuojamas gegužės 4 dieną. Tačiau, pasak G.Morkūno, jau dabar verslininkai kreipiasi į juos. Dažniausiai teiraujasi, kada vyks „Spiečiaus“ atidarymas, kokie reikalavimai tapti „Spiečiaus“ rezidentu, kiek laiko trunka narystė.

Tauragėje „Spiečiaus“ atstovė dirba nuo 8 iki 17 valandos. „Spiečiaus“ rezidentams darbo valandos neribojamos, nes patalpose įdiegta praėjimo ir apsaugos kontrolės sistema. G.Morkūnas patikino, kad įsikurti centrams padėjo savivaldybės, kuriose jau įsteigti „Spiečiai“.

– Tauragės savivaldybė, kaip ir kitos dvi savivaldybės – Alytaus ir Šiaulių miestų, proaktyviai prisidėjo ieškant tinkamiausių patalpų „Spiečiui“ įkurti. Patalpų remontas atliktas patalpų savininko lėšomis, dalį baldų pirko Tauragės rajono savivaldybė, organizacinę techniką – „Versli Lietuva“, – sakė G.Morkūnas.

Patalpų ieškojo per skelbimus

„Versli Lietuva“ Tauragės rajono savivaldybės administracijos prašė surasti 70–100 kv. metrų patalpą panaudos pagrindais, tai yra sumokant tik komunalinius mokesčius, ne mažiau kaip dvejiems metams su galimybe sutartį pratęsti. Buvo svarstyta apie Tauragės turizmo ir verslo informacijos centrui priklausiusias patalpas Tauragės pilyje, tačiau susimota, kad savivaldybė neturi teisės jų perduoti panaudos pagrindais kitai įstaigai, kadangi nebuvo pasibaigęs Europos Sąjungos fondų finansuojamo projekto laikotarpis, per kurį draudžiama patalpose vykdyti kitos paskirties veiklas nei buvo numatyta renovacijos projekte. Taigi, kaip sakė G.Morkūnas, kadangi Tauragės savivaldybė neturėjo kitų tinkamų patalpų, kurias galėtų perduoti pagal panaudos sutartį, Tauragės mieste „Versli Lietuva“ ieškojo kur išsinuomoti patalpas.

Reikalavimus atitiko du iš keturių

Įstaiga apžiūrėjo keturis skelbimuose rastus variantus.

– Patalpos vertintos pagal apsibrėžtus kriterijus: centrinė patalpų lokacija arba labai geras susisiekimas su centrine miesto dalimi – matoma iš centrinės gatvės, lengvas privažiavimas automobiliu, saugus, geros reputacijos rajonas ir saugi patalpų kaimynystė, pastato eksterjeras išvaizdus, nereikalaujantis remonto – prioritetas teikiamas renovuotiems, moderniems pastatams,  centrinis ar autonominis patalpų šildymas, interneto prieiga, pilna apdaila, įrengti kompiuterių ir ryšio, inžinerijos tinklai, santechnikos mazgai, vėdinimo sistemos, apšvietimas. Buvo įvertintos keturios patalpos Dariaus ir Girėno, Pramonės, Bažnyčių ir Respublikos gatvėse, – sakė „Verslios Lietuvos“ Verslumo departamento vadovas.

Pasak G.Morkūno, dvi patalpos atitiko bendradarbystės centrui keliamus reikalavimus, tačiau vienų jų nuomos kaina buvo gerokai didesnė nei „Tauranos“ pastate. Patalpų savininkams „Versli Lietuva“ mokės po 5,75 Eur per mėnesį už 1 kv. m.

Sutartis su „Taurana“ sudaryta penkeriems metams.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras