„Čigono“ tatuiruočių salone darbuosis ir „čigonė“(20)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2014-11-30 08:53

Jau keletą mėnesių Auridijui Butkui (Čigonui) jo tatuiruočių salone talkina pirmuosius žingsnius šios meno srities meistrų pasaulyje žengianti Birutė Jurgaitytė (Čigonė). Autorės nuotrauka

Kai darbai ima viršų ir suvoki, kad darbovietėje praleidi daugiau laiko nei namuose, reikia mažinti krūvį arba... susirasti pagalbininką. Lietuviams vis dažniau lankantis tatuiruočių salonuose, tokį sprendimą buvo priverstas priimti ir Tauragės piešinių ant kūno meistras Auridijus Butkus. Intensyvios mokinio paieškos vasaros pabaigoje davė vaisių. Šiandien Dariaus ir Girėno gatvėje įkurtame salone Auridijus klientus pasitinka nebe vienas. Kiekvieną jo judesį stebi ir mintyse atkartoja 27-erių tauragiškė Birutė Jurgaitytė. Po trijų mėnesių mokymų praėjusią savaitę jos laukė pirmasis rimtas išbandymas.

Merginą atpažino iš piešinio 

Skelbimą, kad ieško mokinio, Auridijus pirmą kartą į viešumą „ištransliavo“ dar vasaros pradžioje. Jo teigimu, to imtis paskatino darbais užkrauti savaitgaliai. Juk pasakyti klientui, kad palauktų, negali. Visiems tatuiruotės reikia čia ir dabar. Norinčiųjų darbuotis „Auris tattoo“ salone netrūko. Kai kurie buvo pasiryžę netgi mesti kituose miestuose kurtus gyvenimus ir kurtis Tauragėje. Tačiau Auridijus ieškojo ypatingo dailininko, kurį atpažintų tik žvilgtelėjęs į piešinius.

– Ir netikėtai ją radau. Vienas vyrukas atsinešė piešinį, kuris man paliko įspūdį. Linijos teisingos, šešėliai taip pat. Įlindau į „Facebook“ ir pamačiau, kaip tas mano klientas savo profilyje viešai giria merginą, kurios piešinys netrukus bus perkeltas ant jo kūno. Supratau, kad tai ji. Ėmiau ir užkalbinau. Beje, ar žinote, kaip Birutę pravardžiuoja draugai? Čigone! Kaip ir mane. Sutapimų buvo per daug, kad nesusipažinčiau, – pažinties istoriją nupasakojo Auridijus. 

Mokėsi su kiaulės oda 

Interjero dizaino studijas Kauno kolegijoje baigusi mergina dirbti pagal specialybę nepradėjo. Nusprendė baigti dar ir kirpėjų kursus. Tauragėje ir Kaune plaukų stiliste dirbo trejus metus. Bet vis kažko trūko. Tad Auridijaus kvietimas prisijungti ne tik nustebino, bet ir labai pradžiugino.

– Jau kurį laiką draugai stūmė mane nueiti pas Auridijų. Nedrįsau. Tad kai jis pats susisiekė, abejonių nebeliko. Aš net skelbimo nebuvau mačiusi. Žinote, ilgai jaučiausi kalta, kad piešiu, o nesiimu kokio rimto darbo. Dabar piešimas gali virsti mano darbu, – patikino Birutė.

Su tatuiruočių meistrų įrankiais, medžiagomis mergina pažindinosi tris mėnesius. Sako, kad piešiniais išpuošė tikriausiai visą kiaulę ir „fūrą“ greipfrutų. Būtent ant šių vaisių ir kiaulės odos mokosi būsimi tatuiruočių kūrėjai. O kur galima paršelio odos gauti?

– Tauragėje tik „Norfoje“. Juk ten renkasi praktiški žmonės, – šyptelėjo Birutė. – Juokinga, kai pardavėjos apverčia odą lašinukais į viršų ir rodo, koks jų sluoksnis, o aš aiškinu, kad man ne tai rūpi. 

Populiariausios – 3D tatuiruotės

Paklaustas, ar pirmasis įspūdis apie gabią Birutę nepasikeitė, Auridijus patikino padedantis jai mažai. Tik kartkartėmis prieina ir pakomentuoja, perteikia savo 24-erius metus šioje srityje kauptas žinias. Mokosi mergina greitai. Todėl jau artimiausiu metu jos laukia pirmasis rimtas išbandymas – tatuiruotė ant pažįstamo vaikino rankos.

– Jaudulio nejaučiu. Labiau kamuoja didžiulė atsakomybė. Ir prieš mokytoją, ir prieš klientą. Jie manimi pasitiki, tad bijau nuvilti, – praėjusią savaitę pakalbinta atviravo Birutė.

Ji pati prisipažino tatuiruotės neturinti – neapsisprendė, kokios norėtų. Tam turi ateiti laikas. O kokios šiuo metu populiariausios? 

– Šiandien itin populiarios realistinės, 3D tatuiruotės, kai vaizdas itin tikroviškas. Dažnai tenka klientą ir atkalbinėti, kad nesidarytų banalybių, pavyzdžiui, pienės pūko, plunksnos ar begalybės ženklo. Juk gera tatuiruotė – keliaujanti reklama, – patikino Auridijus.

Ne ką dažniau nei atkalbinėti tenka tatuiruotes taisyti. Dažniausiai su tokiu prašymu užsuka tie, kurie lankėsi pas prastą meistrą, ar tie, kuriems atsibodo senasis piešinys ant kūno.

– Keičiasi žmonių prioritetai, keičiasi ir mylimieji, tad dažniausiai taisyti tenka ištatuiruotus vardus. Kartą teko slėpti ir stilizuotą Kamasutros pozą vaizduojantį piešinuką. Žmogus subrendo ir nebenorėjo jo ant savęs regėti, – šiandienos tendencijas atskleidė Auridijus.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras