Maitinimo įmones pasitempti skatins puodeliai(4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-11-07 15:38
Renaldo Malycho nuotrauka

Daugiausia dėmesio reitinguotojai ketina skirti virtuvės higienos būklei. Renaldo Malycho nuotrauka

Nuo šiol spręsti, kur pavalgyti, bus lengviau – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tikrins visas maitinimo įstaigas ir atitinkamai nuo rastų privalumų ar trūkumų suteiks įvertinimo emblemą – maitinimo įstaigos lygį atspindintį puodelių skaičių. Informacija apie VMVT suteiktą maitinimo įstaigos kategoriją per dvi savaites bus paskelbiama viešai. Tauragės verslininkai šią iniciatyvą vertina palankiai, nors ir be didelio entuziazmo.

 

Laikas parodys

Kavinės-baro „Mergelių užeiga“ savininkė Vidutė Lidžienė tikrinimui ir vertinimui jau pasirengusi.

 – Kaip tik susiremontavome virtuvę, tad tikrintojų laukiame, – juokėsi pašnekovė. – O jeigu rimtai, buvau Tauragės VMVT organizuotame seminare šia tema ir jau žinau, kad būsime vertinami. Manau, kad mums nėra ko baimintis: dirbame tvarkingai, švariai, klientai mūsų darbu nesiskundžia. Kaip vertinu pačią VMVT iniciatyvą suteikti kategoriją kiekvienai maitinimo įstaigai? Nei palankiai, nei nepalankiai. Mano galva, kiekvienas žmogus pasirenka, kur jam eiti. Iš savo darbo praktikos galiu pasakyti, kad antrą kartą klientai neina ten, kur jau kartą liko nepatenkinti. Tačiau visus taškus ant „i“ sudės laikas.

Naujovė – sveikintina

Restorano „Banga“ vadovas Vytautas Kiminius VMVT iniciatyva vertinti maitinimo įstaigas labai patenkintas:

 – Iki šiol Lietuvoje žvaigždutėmis buvo vertinami tik viešbučiai, moteliai. O maitinimo įstaigų niekas niekada dar nevertino. Tokį vertinimą žinojau, praktikuoja, kai kurios užsienio šalys, pavyzdžiui, Prancūzija. Dar nesiryžtu spėlioti, kaip bus įvertinta „Banga“, bet jau džiaugiuosi dėl klientų. Esant įvertinimui klientai iš anksto galės žinoti, kokio lygio maitinimo įstaigoje lankysis ir kokių paslaugų joje galima tikėtis. Tas pats šiuo metu yra su viešbučių reitingavimu – klientai žino kur važiuoja, žino, ko nori ir ką gali gauti. Taip bus ir su maitinimo įstaigomis. Bent jau vartotojui, manau, tai bus į naudą. O VMVT juk dirba būtent vartotojams.

V.Kiminiaus įsitikinimu, visiškai nesvarbu, kokį maistą konkreti įstaiga teikia: kinišką, turkišką, rusišką ar lietuvišką, vertintojai nustatys tik virtuvės atitikimą reikalavimams.

Vertinimas baugina

Vasario 16-osios gatvėje, administraciniame pastate maitinimo paslaugas teikianti Gražina Stulgienė nustebo, kai sužinojo, jog bus tikrinama ir jos įstaiga:

 – Visada maniau, kad esame valgyklos tipo įstaiga, o dabar prieš prasidedant šiam vertinimui paaiškėjo, jog turime kavinės-baro statusą. Nustebau, nes dirbame vos kelias valandas per parą, net kavos ar arbatos pas mus nėra. Labai bijau šio vertinimo. Nors, iš kitos pusės, jo ir laukiu. Tikriausiai kaip ir visi. Bus įdomu sužinoti, kaip esame vertinami, o ir klientai nuo šiol galės žinoti, kad turime „puodelį kitą“. Tačiau vargu ar tas įvertinimas turės įtakos klientų skaičiui. Juk turime nuolatinę klientūrą. Tad ar 1, ar 5 bus tie puodeliai, mano įmonei tai reikšmės neturės.

Labai naudinga

Kavinės-baro „Arfa“ savininkė Danguolė Albrechtienė prisipažino seminare nedalyvavusi:

 – Todėl nieko apie jokius puodelius nežinau. Reikės pasidomėti. O šiaip iniciatyvą labai sveikinu. Manau, kad tai būtina ir naudinga. Tikiuosi, kad tikrintojai įvertins ir meniu pasiūlą, ir aptarnavimo kultūrą, ir švarą virtuvėje bei pačioje kavinėje. O tai, aišku, atsispindės ir kavinei suteiktuose „puodeliuose“. Klientai, rinkdamiesi, kur valgyti, turėtų į tai atsižvelgti.

Vertinimas jau prasidėjo

Maitinimo įstaigų reitingavimas, kaip ir buvo skelbta metų pradžioje, prasideda nuo lapkričio mėnesio. Vakar Vilniuje įvyko šios iniciatyvos pristatymas šalies žiniasklaidai. VMVT direktorius Jonas Milius, pristatydamas projektą, sakė, kad idėja sukurti tokią vertinimo sistemą kilo iš poreikio skatinti atsakingo ir sąžiningo verslo plėtrą. „Siekiame suteikti galimybę restoranų, kavinių ir užkandinių lankytojams inspektorių akimis „pažvelgti“ į šių įstaigų virtuves. Tuo pačiu stengėmės neužkrauti papildomos naštos verslui, todėl kuriant taisykles ir vertinimo kriterijus, glaudžiai bendradarbiavome su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, vertinome ir stengėmės atsižvelgti į verslo išsakytas pastabas ir nuomonę“, – sakė J.Milius.

Tauragės VMVT viršininkas Kęstutis Patašius patikino, kad vertintojų matinimo paslaugų teikėjai gali tikėtis jau šį mėnesį.

Šiemet tikrins apie 10 įmonių

Pasak K.Patašiaus, iš viso Tauragės rajone yra 59 įmonės, kurios patenka į reitinguojamųjų sąrašą. Tarp jų yra 10 kebabinių, 3 restoranai, visos likusios – kavinės.

 – Tačiau tai nereiškia, kad įmonės, neįeinančios į mūsų turimą sąrašą, negali būti vertinamos. Visi turi tokią teisę. Tik, skirtingai nuo privalomai reitinguojamųjų, nepatenkančių į sąrašą įstaigų vadovai turėtų patys parodyti iniciatyvą reitingavimui gauti. Juos vertinsime tik gavę įmonės vadovo prašymą, – sakė K.Patašius.

Šį mėnesį Tauragės VMVT specialistai pasirengę patikrinti 2–3 įmones, o iki metų pabaigos – apie 10. Prasidėjus didžiųjų metų švenčių šurmuliui tikrintojai įmonėse nesilankys, jų nevertins. Tad planuojama, kad didžiausias maitinimo įmonių reitingavimas vyks 2014 metais.

Higienos pažeidimų – daugiausia

VMVT duomenimis, per pastaruosius 4 metus mūsų šalyje viešojo maitinimo paslaugas teikiančių įmonių padaugėjo beveik 10 procentų. Pastarųjų metų vartotojų skundų analizės duomenys rodo, kad kas ketvirtas į VMVT besikreipiantis vartotojas būna nepatenkintas viešojo maitinimo įmonių higiena, skundžiasi atšalusiais patiekalais, įtartinu jų skoniu, kokybe, šviežumu ar porcijų dydžiu. VMVT inspektoriai, įvairių pažeidimų teigia randantys kas antroje įmonėje. Pastebima, jog daugėja bendrų higienos pažeidimų. Specialistų teigimu, tai rodo, kad kavinėse ir restoranuose per mažai dėmesio skiriama patalpų būklės, įrangos, inventoriaus priežiūrai, ne visada paisoma asmens ar maisto gaminimo higienos taisyklių. Nustatoma atvejų, kai patiekalai gaminami nesivadovaujant pačios įmonės patvirtintomis receptūromis bei technologiniais aprašymais. Produktų, skirtų patiekalams gaminti, jų tinkamumo vartoti terminais kartais būna pasibaigęs, kartais jie būna sušaldyti, be ženklinimo.

Vertinimo kriterijai

Tauragės VMVT viršininkas pabrėžia, kad tikrinimo verslininkams baiminti nereikia:

 – Reitingavimas bus atliekamas planinio patikrinimo metu. Šiemet jau patikrinome apie 70 procentų visų įmonių. Tad reitingavimo šiais metais gali tikėtis nebent tie, kurių dar netikrinome. Verslininkams mūsų tarnybos inicijuota akcija nieko nekainuos. Kokį balų skaičių jie gali surinkti ir kiek „puodelių“ gauti, irgi galima sužinoti iš anksto – tereikia apsilankyti VMVT internetinėje svetainėje ir atsisiųsti klausimyną. Kalbant bendrai, bus vertinama bendra higienos būklė, technologijos, įranga, produktai, stebima, kaip įgyvendinama savikontrolės sistema, užtikrinamas produktų atsekamumas, kaip dirba personalas, kiek įmonės vardu yra užregistruota pagrįstų skundų ir kiek kartų buvo sustabdyta įmonės veikla.

Priklausomai nuo įmonės higienos būklės įvertinimo balais ir bus suteikiamas vadinamas „puodelių“ skaičius: 1 puodelis reikš, kad įmonėje higienos būklė yra nepatenkinama, 2 puodeliai – būklė patenkinama, 3 puodeliai – vidutinė, 4 puodeliai – gera, o 5 puodeliai – puiki.

Reitingavimą galima pakeisti

K.Patašius pabrėžia, kad įvertinta įmonė suteiktą balų (puodelių) skaičių privalės skelbti viešai, t.y. klientams matomoje vietoje.

 – Gali būti, kad įvertintos įmonės vadovai nesutiks su įvertinimu ir atsisakys afišuoti puodelių emblemą. Tokiu atveju veikti derėtų skubiai – apsispręsti, ar sutinka su VMVT įvertinimu, verslininkai turės per 14 dienų. Jeigu per šį terminą pretenzijų tarnyba negaus, informacija apie įvertinimo rezultatus bus skelbiama VMVT internetinėje svetainėje. Ten, beje, bus nurodoma ir tai, už ką viena ar kita įmonė gavo būtent tokį įvertinimą. O jeigu verslininkas iškart nesutiks su įvertinimu, galės reikšti pretenziją VMVT viršininkui, kuris gali nuspręsti vertinimą atlikti iš naujo. O jeigu įmonės vadovas susizgribs pavėluotai, t.y. pradelsęs 14 dienų terminą, iš naujo vertinama įmonė galės būti ne anksčiau kaip po pusės metų ir, žinoma, tik pašalinus nustatytus trūkumus, – aiškino K.Patašius.

Pašnekovas vietos verslininkus ragina patiems aktyviau domėtis naujove, kilus neaiškumams ar klausimams dėl būsimo vertinimo drąsiai kreiptis į VMVT inspektorius.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras