Skundžiamasi dėl negautų atlyginimų(1)

2009-08-05 06:53

Laikinai einantis Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus vedėjo pareigas inspektorius Petras Remeika „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad vasarą šioje įstaigoje jaučiamas štilis – sumažėjo skundų.

– Pavasarį žmonės skundėsi užplūdusia atleidimų iš darbo banga, laiku neišmokamų atlyginimų, dabar vienas kitas dėl to kreipiasi, – kalbėjo P.Remeika.

Pasak jo, darbdaviai ne piktybiškai neatsiskaito su darbuotojais, tai užklupusios krizės padariniai. Šiuo metu dėl neatsiskaitymo Darbo inspekcijos akiratyje – dvi įmonės: UAB „Telga“ ir Mažonuose įsikūrusi Viktoro Karpačo medienos perdirbimo įmonė. Abiejų įmonių vadovai pažadėjo artimiausiu metu sumokėti darbininkams priklausančius atlyginimus.

P.Remeika priminė, kad netrukus turėtų įsigalioti LR Seimo priimtos Darbo kodekso pataisos, palengvinsiančios darbdavių padėtį. Pavyzdžiui, norint iš darbo atleisti darbuotoją reikės įspėti prieš mėnesį, o ne prieš du, apie atlyginimų mažinimą reikės pranešti prieš dvi savaites, o ne prieš mėnesį, atsiskaityti su darbuotoju bus galima ne atleidimo iš darbo dieną, o per tris mėnesius, laisviau bus su viršvalandiniu darbu.

Darbo kodekso pataisos įsigalios, kai bus paskelbtos „Valstybės žiniose“, jos turėtų galioti iki 2011 metų. Specialistų nuomone, sunkmečiu nauja tvarka turėtų pasiteisinti. P.Remeika pritarė teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus išsakytai nuostatai, kad šiuo metu per daug verslą kontroliuojančių organizacijų – per 150, kad kontrolieriai verslininkams visų pirma turi patarti, padėti, o ne bausti.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras