Verslininkų asociacijoje diskutuota apie degalinių išdėstymą(13)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-03-12 07:00

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos valdyba, prašoma naftos produktais prekiaujančių vietinių verslininkų, susirinko į diskusiją, ar reikia keisti degalinių išdėstymo schemą Tauragės rajone.

Kai vasarį UAB „Švytis“ rajono Tarybos paprašė pakeisti degalinių Tauragės rajone išdėstymo schemą ir patvirtinti Dariaus ir Girėno g. 67A sklypo detalųjį planą, keičiant sklypo paskirtį, vietiniai verslininkai, prekiaujantys naftos produktais, susirūpino dėl savo ateities. Keturi jų paprašė Tauragės apskrities verslininkų asociacijos valdybos palaikyti juos, kad kol kas degalinių išdėstymo schema nebūtų keičiama. Toks prašymas motyvuotas tuo, kad 1997 metais rajono Taryba šią schemą patvirtino vykdydama Vyriausybės nutarimą, vėliau ji buvo šiek tiek papildyta. Šių verslininkų teigimu, degalinių Tauragėje pakanka – jų vienuolika, automobilių eilių degalinėse nėra.

„Ravitos“, „Ginaros“, „Littauros“, „Sensus“ degalinių savininkai baiminasi, kad Tauragę okupuos didieji naftos produktų prekybos tinklai, vietiniams reikėsią trauktis, patirti nuostolių. Verslininkų asociacijos pirmininkas Sigitas Mičiulis stengėsi suvaldyti slystančią į kitas temas diskusiją – apie didžiųjų prekybos tinklų ir prekiautojų vaistais invaziją, nes rajono Tarybos sprendimais buvo sustabdyta tik degalinių rajone ir pirminės sveikatos priežiūros įstaigų miesto centre plėtra.

„Švyčio“ poziciją išsakė verslininkai Stankai. Antanas Stankus ir jo sūnūs Darius bei Linas gynė idėjas, kad verslui nebūtų daroma jokių kliūčių, esą įvairiais draudimais atbaidomi investuotojai, bloginamas ir taip ne koks miesto įvaizdis.

- Jei mes „nedarysime” degalinės, tai padarys kiti, nekilnojamojo turto verslo sustabdyti neįmanoma, o „Švytis“ užsiima ir nekilnojamojo turto verslu. Kituose miestuose bendrovei tokių problemų nekyla, - kalbėjo D.Stankus.

Valdybos nariai nebuvo vieningi. Vieni pasisakė už tai, kad degalinių išdėstymo schemos keitimui būtų pritarta, kiti buvo atsargesni, siūlė ištirti, ar Tauragėje reikalinga dar viena degalinė, treti siūlė kol kas nieko nekeisti.

Ilgai diskutavus nepavyko prieiti prie vienos nuomonės. Nors Verslininkų asociacija šiuo atveju neturi lemiamo balso, viską spręs rajono Taryba, tačiau valdybos narių nuomonė svari, nes iš trylikos valdybos narių šeši - rajono Tarybos nariai (Sigitas Mičiulis, Jonas Dungveckis, Antanas Stankus, Juozas Kniukšta, Gediminas Maškauskas ir Tomas Alijošius).

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras