Investavo kelis milijonus litų ir pamiršo?(2)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2014-07-02 06:22
Renaldo Malycho nuotrauka

Prieš dvejus metus į buvusią kareivinių miestelio teritoriją buvo investuota 3,2 mln. litų, o šiandien joje – krūvos šiukšlių. Renaldo Malycho nuotrauka

Yra galimybė – imk ja ir pasinaudok. Ir nesvarbu, reikia to ar ne. Taip, atrodo, mąstė rajono valdžia, kai 2012 m. ėmėsi įgyvendinti 3,2 mln. litų atsiėjusį (savivaldybė dengė 7,5 proc. šios sumos) Europos Sąjungos remiamą projektą ,,Apleistos buvusios karinio miestelio teritorijos (Vytauto g.) sutvarkymas“. Nutiesti tarp griūnančių pastatų vingiuojantys keliai, įrengtas parkas (išvalyti tvenkiniai, nutiesti pasivaikščiojimo takeliai), tik pamiršta viena – kad šią „neįveiklintą“ teritoriją dar reiks ir prižiūrėti. Šiandien nesaugomame buvusiame kareivinių miestelyje buriuojasi šunybes krečiantys paaugliai, o rekreacine zona turėjusi tapti teritorija skęsta šiukšlėse bei piktžolių sąžalynuose.

Įgyvendinus projektą į teritoriją kurį laiką užsukdavo apsaugos tarnybos automobilis. Vėliau nuspręsta, kad taip švaistytis tūkstančiais neapsimoka. Kareivinių miestelis tarsi buvo paliktas likimo valiai. Kadangi tai nuošali vieta, joje ėmė rinktis laužus kūrenantys, orgijas keliantys bei kelio ženklus laužantys jaunuoliai. Po kiekvienos nakties prie sutvarkytų tvenkinių kartu su nešienaujama žole auga ir šiukšlių kalnai. Nejau teritorija buvo sutvarkyta tam, kad būtų apleista?

Pakalbintas Tauragės rajono meras Pranas Petrošius prisipažino, jog seniai nebuvo užsukęs į buvusį kareivinių miestelį, tad ir apie šiukšlių krūvas bei nešienautą veją nieko nežinantis:

– Teritorijos priežiūra patikėta Tauragės miesto seniūnijai. Tad taip neturėtų būti. Šiuo metu yra ruošiama buvusio kareivinių miestelio „įveiklinimo“ strategija. Buvome suplanavę įtraukti sklypus bei pastatus į privatizavimo programą, nurodydami, kokiems tikslams naujieji savininkai galės juos naudoti, tačiau verslininkai paprašė palaukti. Gal atsiras investuotojų. Iki liepos vidurio situacija bus neaiški. Tuomet rinksimės ir spręsime, ką daryti: išparduoti ar investuoti.

Kadangi teritoriją paskirta prižiūrėti miesto seniūnijai, susisiekiau su seniūnu Virginijumi Žiliu. Šis patvirtino, jog žolė buvusiame kareivinių miestelyje nebuvo pjaunama, tačiau šiukšlės, anot jo, kartkartėmis aprenkamos.

– Nesėdime ir darbų nelaukiame. Pirmenybę teikiame Tauragės centrui. Nespėjame apsisukti, o ir žmonių trūksta. Juk buvęs kareivinių miestelis – atokesnė, neapgyvendinta teritorija, o ir pageidavimų, jog ji būtų sutvarkyta kuo greičiau, iš gyventojų neišgirdome. Kad ir kaip bebūtų, artimiausiu metu mūsų traktoriukas ir žoliapjovės užsuks ir ten, – paaiškino seniūnas.

Anot jo, šią teritoriją reguliariai aptvarko seniūnijos siųsti, pagal Tauragės teritorinės darbo biržos viešųjų darbų programą už pašalpas atidirbantys asmenys. Netvarką, V.Žiliaus nuomone, buvusių kareivinių miestelio parkelyje kelia nuolat ten „balius festivalius“ keliantys jaunuoliai.

– Kai pastatėme ženklą, draudžiantį važiuoti toliau, jie ėmė rinktis prie tvenkinio. Buvo pavogę ir tą draudžiantį ženklą, teko pastatyti naują. Prieš mėnesį dingo ir trys metaliniai šulinių dangčiai. Uždėjome gelžbetoninius. Buvo nuvilktas ir vienas suoliukas. Be to, užuovėją teritorijoje susikūrė ir benamiai, – dėstė seniūnas.

Paklaustas, ar nereikėtų buvusio kareivinių miestelio teritorijos prižiūrėti nuolat, V.Žilius atsakė:

– O ką ten saugoti? Nutiestos gatvės ir trinkelėmis išdėti šaligatviai juk niekur nedings. Kas jiems gali nutikti? Tai vieša teritorija. Sargybinių juk kiekviename parke nepristatysi.

 

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras