Penktadienio „Tauragės kurjerio“ anonsas: kiek mokėsime už šiukšles?(1)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2017-05-18 16:44

Trečiadienį po ilgų ginčų taryba pagaliau, vėluodama metus, patvirtino dvinarį komunalinių atliekų surinkimo iš atliekų turėtojų mokestį. Deja, valdantiesiems nepavyko rinkėjų akyse sužibėti ir pasirodyti geriems – jų siūlyta mažesnio mokesčio skaičiavimo tvarka patyrė fiasko. Politinė dauguma nesugebėjo čia ir dabar pateikti savo siūlymo, suformuluoto „ant popieriaus“. Todėl apsistota prie pirminio Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui palankaus varianto. Kaip svarstydami naująją tvarką kalbėjo politikai, kai kam mokestis turėtų kilti, kai kam – mažėti.  Taigi kiek nuo liepos 1-osios mokėsime už šiukšles?

Tikėtasi, kad pagaliau paaiškės, kas laimėjo Tauragės savivaldybės skelbtą keleivių vežėjo Tauragės mieste ir rajone konkursą – vakar komisija atplėšė konkurse dalyvaujančių įmonių kainų pasiūlymus. Deja, skelbti nugalėtojo kol kas neskubama. Kodėl – sužinosite netrukus.

Už savo direktorių Rimvydą Varanavičių Batakių vidurinės mokyklos bendruomenė stoja mūru – batakiškiai rajono vadovybės reikalauja palikti jį darbo vietoje. Nors niekas jo atleisti lyg ir dar neketina...

Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino lankytinų Tauragės rajono vietų sąrašą. Tokio sąrašo prireikė vykdant Lietuvos turizmo įstatymo nuostatas. Į šį sąrašą įtraukti lankytini objektai iki šiol nebuvo užregistruoti jokiame kitame šalies lankytinų vietų registre.

Aukcione, kurį organizavo Valstybinės žemės fondas, parduotas 0,8115 ha valstybinės žemės sklypas Dariaus ir Girėno g. 63A, šalia „Maximos“ prekybos centro. Savivaldybės administracijos vadovas viešai džiūgauja aukcione stipriai išaugusia sklypo kaina. Kokia ji – sužinosite paskaitę „Tauragės kurjerį“.

2015 metų pabaigoje aplinkosaugininkams atlikus tyrimą dėl Skaudvilės gimnaziją šildančios katilinės, paaiškėjo, kad joje merui Sigitui Mičiuliui priklausančios įmonės „Bremena“ sumontuotas katilas eksploatuotas be privalomo taršos leidimo. Įmonei ne tik skirta bauda, bet ir nustatytas mokėti gerokai didesnis aplinkos taršos mokestis. Tačiau „Bremena“ kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą, kad mokestis už nedeklaruotą viršnormatyvinę taršą būtų sumažintas. Ką nusprendė teismas?

Šiame numeryte skaitykite ir dar apie vieną bylą – buvęs Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintaras Ramanauskas prašė panaikinti Tauragės mero jam skirtą drausminę nuobaudą – atleidimą iš darbo. Teismas priteisė G.Ramanauskui vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką, tačiau į darbą negrąžino. Kodėl teismas priėmė tokį sprendimą ir kiek savivaldybei teks pakloti, skaitykite šiame numeryje.

Su sveikata susijusios naujienos džiugina: antradienį Tauragės ligoninėje po renovacijos duris atvėrė Vidaus ligų skyrius, o Bažnyčių gatvėje atidarytas pirmasis klausos kabinetas „Otomedika“, į kurį gali kreiptis klausos sutrikimų turintys žmonės.

Į gyvūnų globėjo Sigito Klymanto sodybą Rūgalių kaime medkirčiai atvežė Jakutiškės miške rastus iš drevės iškritusius voveriukus. Vieną jų gyvūnų globėjui pavyko išgelbėti. Fizikos mokytoju dirbantis vyras naująjį savo globotinį net turėjo vežtis į darbą. Šiame numeryje – straipsnis apie šį gyvūnų gyvybės nuolat gelbstintį vyrą.

Kai jauni žmonės masiškai emigruoja, o kaimai tuštėja, Kunigiškiuose gyvenantis darbo neturintis ir apie emigraciją nesvarstantis jaunas vyras – tikra retenybė. Bendruomenės pirmininko ir seniūnaičio pareigas einantis Mindaugas Lukošaitis pluša bendruomenės labui, o netrukus žada stoti į pagalbą ir kaimo senoliams – ketina imtis socialinio verslo, taip susikurtų ir darbo vietą sau.

Ir pabaigai – keletas anonsų: kuo penktadienio vakarą žada nustebinti „Muziejų naktis“, šeštadienį – Gatvės muzikos diena, o kitą savaitgalį – Poezijos pavasaris.

Gero skaitymo! 

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras