Atviras laiškas kolegoms iš „Tauragės žinių“ (papildyta T.Raulinavičiaus komentaru)(49)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-05-19 08:52

Šios dienos pirmas laikraščio "Tauragės žinios" puslapis

Te nesupyksta ant manęs skaitytojai, tačiau man, kaip žurnalistei, tai būtų beveik pasaulio pabaiga. Suprantu, kad galima suklysti, tačiau kad taip, tiesiog nesuvokiama. Kodėl taip rašau? Atsiverčiu šįryt naujausią savo kolegų leidžiamą „Tauragės žinių“ numerį ir apstulbstu – ogi šio leidinio žurnalistė Eglė Červinskaitė pirmame puslapyje rašo, kad trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio pasiūlytą pakoreguotą atliekų mokesčio skaičiavimo metodiką – gerokai sumažintą nei buvo pirminiame sprendimo projekte. Ir – valio. Pasak kolegų, už atliekas nuo šiol tauragiškiai mokės gerokai mažiau.

Tačiau kaip yra iš tikrųjų? O yra taip – trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino visai kitokį atliekų mokestį negu skelbia „Tauragės žinios“ – didesnį negu siūlė M.Petraitis. Pastovioji šio mokesčio dalis sudarys 40 proc., kintamoji – 60 proc. Apie tai šiandien išsamiai rašo „Tauragės kurjeris“. Bet šįkart ne apie patį mokestį – šįkart apie kolegų iš konkuruojančio laikraščio darbą.

Į tarybos posėdį atvyko du „Tauragės žinių“ žurnalistai – direktorius Tomas Raulinavičius ir korespondentė Eglė Červinskaitė. Pasiklausė tik posėdžio pradžios – keleto klausimų, kažką pabarškino atsineštame kompiuteryje, pasėdėjo nosis sukišę į telefonus, susikrovė „žaislus“ ir išėjo. Išėjo, tarybai dar toli gražu nė nepradėjus svarstyti atliekų mokesčio klausimo.

Žinoma, galima spėti, kad kolegoms nuobodūs ir neįdomūs politikų ginčai, kad grįžę į redakciją jie tiesiog įsijungė Tauragės kabelinės televizijos posėdžio tiesioginę transliaciją ir iš to, ką matė ir girdėjo, galbūt gerdami kavą, parašė straipsnį. Tik va bėda – nepažiūrėjo transliacijos iki pabaigos.

O galbūt buvo dar kitaip – galbūt kas nors iš politikų užėjo į redakciją prieš tarybos posėdį ir pranešė žurnalistams, kad M.Petraitis siūlys atliekų mokestį sumažinti. Kadangi valdančiųjų rankose dauguma, už jo pasiūlymą ir bus nubalsuota, kaip jam beprieštarautų opozicija. Tačiau pabaiga buvo visai kitokia – valdantieji nesugebėjo čia ir dabar suformuluoti, kaip konkrečiai jie siūlo keisti atliekų mokesčio skaičiavimo metodiką, ir po posėdžio pertraukos buvo pasiūlyta balsuoti už pirminį mokesčio skaičiavimo variantą, visai ne tokį, kokį, greičiausiai norėdamas pasipuikuoti prieš rinkėjus, pasiūlė M.Petraitis.

Bet, kolegos, jei jau rašote, bent išklausykite vaizdo įrašą iki galo arba bent jau paskambinkite savo rėmėjams ir paklauskite, ar iš tikrųjų viskas ir buvo taip, kaip jų buvo suplanuota. Neklaidinkite žmonių, skelbdami visiškai neteisingas žinias ir nemenkinkite žurnalistų vardo. Beje, šalia straipsnio apie atliekų mokestį ta pati žurnalistė suraitė viešą kreipimąsi į kai kuriuos Tauragės politikus. Kaip simboliška – šito kreipimosi pavadinimas „Žodis – ne žvirblis“ šįkart labai tinka pačiai Eglei. Taip, Egle, žodis – tikrai ne žvirblis. Ypač ištartas žurnalisto. Jį reikia ne tik viešai paskelbti, bet ir už jį viešai atsakyti. Mažiausia, ką jūs galite dabar padaryti, bent jau viešai atsiprašyti visuomenės.

Man labai apmaudu, kad prieš beveik aštuonerius metus mano ir keleto kitų kolegų įsteigtos „Tauragės žinios“ virto politiniu įkaitu, kuris nejaučia jokios atsakomybės prieš savo skaitytojus. Todėl mūsų ten ir nebėra. Atsibuskite, kolegos, atsimerkite ir pasakykite garsiai, kieno ir kodėl esate remiami, kokiais metodais dirbate ir ko siekia jūsų rėmėjai. Ir, beje, nieko paguodžiančio nepasakysiu – toks leidinys neturi jokios ateities. Visą laiką išėjusi iš ten norėjau, bet nedrįsau jūsų, kurie atėjo po mūsų, paklausti – ką jūs padarėte iš šito laikraščio? Tai dabar ir klausiu.   

Tomas Raulinavicius savo socialinio tinklo "Facebook" profilyje sureagavo į atvirą laišką ir pateikė atsakymą (kalba netaisyta):

„Žmogiška „Tauragės žinių“ žurnalistės klaida virto galimybe pasysioti konkurentų laikraščio redaktorei. Rašinėlio žodynėlis: „nosis sukišę į telefonus“, „susikrovė žaislus“, „pabarškino“ – labai kietas, vau! Toliau eina raudos, apie tai kaip „sukūriau laikrašti“, o dabar jame nebedirbu. 4 metai tas pats per tą patį. Jei ką, žinioms sekasi gerai. Tas laikraštis labai organiškai socialiniame tinkle „Facebook“ per kelis metus tapo populiariausiu Tauragėje (galite patikrinti), portalas skaičiuoja dešimtis tūkstančius vartotojų. Jų daugėja. Konkurentai tai mato ir girdi, pyksta, nes nebesugeba pasivyti. Tuomet redaktorė dar šauna jau visiems šypseną keliančių demagogiją apie politikų įtaką. Kažkokią pakso kankinio ir bartašiūnaitės chemtrail‘ų teorijos samplaiką. Kažin ilgai dar ant tokios rinkodaros konkurentai ketina plaukti? „Tauragės žinių“ žurnalistė rengia teksto patikslinimą. Suklydome rengdami publikaciją apie dvinarės rinkliavos proporciją. Atsiprašome, pateiksime visus patikslinimus. Greitai. Pasitempti turime kur."

Skaityti komentarus (49) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras