Antradienio, lapkričio 27-osios, „Tauragės kurjeryje“: it per karą – į mokyklą aklinoje tamsoje(17) 

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2018-11-26 14:05

Valdžios lozungai skambūs, o štai realybė visai kitokia. Praėjusią savaitę Tauragės meras Sigitas Mičiulis pareiškė – mokyklų tinklą pertvarkyti būtina, mažas kaimo mokyklas išlaikyti neekonomiška, o vaikai iš kaimo turi būti vežami į miesto mokyklas, kur geresnės sąlygos mokytis, daugybė užklasinės veiklos. Meras gal ir teisus, mokinius atvežti į mokyklą būtina. Tai savivaldybės prievolė. Tačiau tai, ką Norkiškės kaime pamatė „Tauragės kurjerio“ žurnalistė, visus skambius valdžios lozungus paneigia. Skaitykite rytojaus vedamajame.

Atlyginimų skaičiavimo eilė atėjo ir mokyklų direktoriams. Daugumai jų algos kitąmet kils, keturių mažųjų mokymo įstaigų vadovams mažės. Nieko čia baisaus gal ir nebūtų, tačiau paaiškėjo kuriozinis dalykas – dėl Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijų valdymui skirti kuo mažiau lėšų kai kurios mokyklos kitąmet gali likti ir be vadovų, ir be pagalbos specialistų. Kodėl taip gali atsitikti, sužinosite jau netrukus.

Dar viena nemaloni švietimo naujiena: nuo šių metų įvestos mokyklų direktorių kadencijos atskleidė liūdną realybę – vadovauti kaimo mokykloms ir vaikų daželiams niekas nenori. Konkursai skelbiami vienas po kito, ir veltui. Ką politikai darys, jei pagal įstatymą reikia atleisti 30 metų mokyklai vadovaujantį direktorių, o naujo neturi? Švietimo skyrius skelbia stulbinančius skaičius – Tauragės rajono švietimo sistemai finansuoti kitąmet pritrūks netoli 0,5 milijono eurų.

Rinkimai 2019. Vyriausioji rinkimų komisija iki gruodžio 10-osios laukia kandidatų, sieksiančių tarybų narių ir merų postų, dokumentų. Kol kas VRK savo rinkiminį sąrašą Tauragėje užregistravo vienintelė politinė partija. Kas tie pirmieji ir koks jų sąrašas, sužinosite atsivertę antradienio numerį.

Į Tauragės degalų rinką ateina naujas žaidėjas. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, į Tauragės degalų rinką, kurioje vyksta labai karšta konkurencija, veržiasi nauja įmonė. Beje, šalyje žinoma kaip viena pigiausių degalų tiekėjų. Kas ji ir kokie šio verslo planai? Visi atsakymai – jau antradienį.

Šios ir daugybė kitų pastarojo savaitgalio naujienų – koks naujas leidinys pasirodė Tauragės padangėje, kaip Kelių eismo taisykles pažeidžiančius vairuotojus demaskuoja pėstieji, kokias bausmes Tauragės teismas skyrė iš tauragiškių tūkstantines sumas išviliojusiems telefoniniams sukčiams ir ar tikrai prie Zumpės tvenkinio baigti aplinkos tvarkymo darbai, – sužinosite jau artimiausiame „Tauragės kurjerio“ numeryje.

Gražios savaitės Jums linki „Tauragės kurjerio“ redakcija.

 

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras