Antradienio „Tauragės kurjeris“: žalioji vizija – už valdiškus pinigus(21)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2017-05-15 15:31

„Tauragė siekia tapti draugiškiausiu gamtai rajonu, todėl ketina pirkti tik ekologiškas transporto priemones“, – apie tokį siekį prieš keletą dienų viešai pareiškė Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis. Siekdami įrodyti šį mero teiginį, jo politiniai bendražygiai – patarėjas Dovydas Kaminskas ir savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis sėdo į pernai savivaldybės įsigytą elektromobilį ir pasileido į lenktynes. Reklamuoti gražias idėjas už valdiškus pinigus nesudėtinga, juolab, kai ir už kelionę, ir už nakvynę viešbutyje sumoka mokesčių mokėtojai. Tačiau pirkti nuosavų elektromobilių garsiai šaukiantys žaliosios idėjos propaguotojai neskuba. Kodėl? 

Iki miesto dienų „Tauro ragas 2017“, per kurias bus paminėta 510-oji Tauragės sukaktis, lieka vis mažiau laiko. Savaitę truksiančių renginių programa jau paskelbta. Žurnalistams domintis viešaisiais šventės pirkimais, savivaldybės administracijos atstovai nekalbūs, o pateikiama informacija verčia suglumti – pirkimų pavadinimai vienokie, o perkamos paslaugos, kaip paaiškėjo, kitokios. 

Penktadienį Tauragėje lankęsis ir su rajono vadovais susitikęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas sulaukė daugybės klausimų. Savivaldybės ir jos įmonių vadovams rūpi atliekų tvarkymo, daugiabučių renovacijos, vandentvarkos, saulės energijos panaudojimo ir kitos problemos. Ne visi ministro atsakymai – džiuginantys.

Tuščiame sklype Gedimino ir Prezidento gatvių sankryžoje pagaliau prasidėjo darbai. Daugeliui jau ne paslaptis, kas čia iškils. Per kiek laiko ketinama naująjį „Maximos“ prekybos centrą pastatyti, sužinosite netrukus.

Gegužės 20-ąją anglų kalbos valstybiniu egzaminu prasidės pagrindinė brandos egzaminų sesija. Kiek Tauragės bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų šiemet laikys egzaminus? Nustebsite sužinoję, kaip sumažėjo šis skaičius vos per keletą metų.

Pokyčiai ugdymo įstaigų vadovų postuose nesibaigia. Kas dabar pateikė prašymą nutraukti darbo sutartį, skaitykite laikraštyje.

Dar netolimoje praeityje Tauragės dvaras, tauragiškių ilgus metus vadintas „gorodoku“, buvo laikomas viena negeidžiamiausių vietų gyventi. Esą čia daug šeimų girtuokliauja, vagiliauja, butai šioje gyvenvietėje buvo itin pigūs. Dabar Tauragės dvaras sparčiai keičiasi, daugiabučiai renovuojami, į gyvenvietę keliasi naujos šeimos. Ar tikrai?

Rubrikoje „2017-ieji – Piliakalnių metai“ – straipsnis apie Kiukiškių kaimą, dabar jau be gyventojų, ir Kiukiškių piliakalnį. Kaip iki jo nuvažiuoti ir ką apie jį byloja kronikos?

Tauragės butų ūkio direktorius šilutiškis Liutauras Indriuška laimėjo bylą Klaipėdos apygardos teisme. Kokią – skaitykite „Tauragės kurjeryje“.

Yra ir kriminalinių naujienų: sekmadienio vakarą Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai skubėjo į devynaukštį prie autobusų stoties, o Jovarų mikrorajone traukinys sumaitojo dviratį.

Sužinosite, kam kultūros ministrės įsakymu šiemet paskirta Jaunojo muzikos atlikėjo premija, ką penktadienį Kultūros rūmuose šventė „Versmės“ gimnazijos bendruomenė, kuo automobilių sporto mėgėjus vėl nustebino tauragiškis ralio kroso lenktynininkas Kasparas Navickas. Laikrašyte rasite ir daug kitų naujienų.

Smagaus skaitymo!

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras