„Versmės“ gimnazistui – teisė dalyvauti pasaulinėje geografijos olimpiadoje (7)

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2016-05-18 14:12

Domantas Pukelis

Gegužės 5–7 dienomis Ignalinoje vyko XXVIII Lietuvos mokinių geografijos olimpiada. Sidabro medalį joje iškovojo Tauragės „Versmės“ gimnazijos moksleivis Domantas Pukelis. Prieš dvi savaites jis iškovojo teisę dalyvauti XIII pasaulinėje geografijos olimpiadoje Pekine, Kinijoje.

Į respublikinę geografijos olimpiadą buvo pakviesta 90 mokinių iš 35 Lietuvos savivaldybių, pademonstravusių geriausius rezultatus ir peržengusių respublikoje nustatytą pereinamojo balo ribą. Į olimpiadą pakviesti du „Versmės“ gimnazijos moksleiviai – Domantas Pukelis ir Kęstutis Jankus. Dvi dienos sunkaus darbo, atliekant įvairaus formato geografines užduotis, ir įtampa, laukiant rezultatų paskelbimo, laukė jaunuolių Ignalinoje. Tarp pačių gabiausių Lietuvos moksleivių sužibėjo mūsų Domantas. Jis olimpiadoje iškovojo sidabro medalį, buvo apdovanotas Švietimo ir mokslo ministerijos II laipsnio diplomu bei atminimo dovanomis.

Domantą taip pat sveikiname dar su dviem labai aukštais pasiekimais kituose respublikiniuose geografijos konkursuose, kurių rezultatai paskelbti šią savaitę. Tai absoliučiai geriausias rezultatas respublikoje, pasiektas geografijos konkurse „Gaublys“, ir III vieta, iškovota XVI respublikiniame Č.Kudabos vardo konkurse.

Už aukštus geografijos pasiekimus Domantas buvo pakviestas dalyvauti mokinių atrankoje į XIII pasaulinę geografijos olimpiadą. Sėkmingai įveikęs užduotis, jis dar su trimis Lietuvos moksleiviais iškovojo teisę ginti Lietuvos garbę Kinijos sostinėje Pekine. Olimpiada vyks rugpjūčio mėnesį. Dabar Domanto laukia sunkus ir atsakingas pasirengimo olimpiadai etapas. Ruošdamasis jai, Domantas kartu su Lietuvos geografijos moksleivių rinktine birželio pabaigoje atstovaus Lietuvai III Baltijos šalių olimpiadoje Daugpilyje (Latvija).

Jūratė Orlovienė„Versmės“ gimnazijos geografijos mokytoja

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras