Trūko veiklos – pradėjo rengti labdaringus gimtadienius(1)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-07-13 14:19

Gimtadienį organizavo projekto „Visi vaikai svajoja“ komanda

Sekmadienio rytą aštuometį Naglį Žmogus-voras (Kornelija Jurevičiūtė) ir klounas (Soneta Blankaitė) nusivežė į Taurų nuotykių parką. Vos komandai priartėjus prie vienos iš pavėsinių ten sėdėjusieji užtraukė „Su gimimo diena“, ėmė teikti dovanas. Vaikai užkando, ir prasidėjo žaidimai. Taip vyko Naglio gimtadienis, kuris jo tėvams nekainavo nė cento. Šventę suorganizavo projekto „Visi Vaikai  Svajoja“ savanorių komanda su studente tauragiške Kornelija Jurevičiūte priešaky. Mergina užsibrėžė visą vasarą organizuoti gimtadienius vaikams, kurių tėvai tokios šventės surengti neišgalėtų. 

Kaip kilo idėja?

– Mano kaimynystėje gyvena penkiametė. Jos šeima sunkiai gyvena. Socialiniame būste. Ji turi kelis brolius. Vis ją pastebėdavau žaidžiančią kieme. Kartą atkreipiau dėmesį, kaip džiugiai ji suposi. Ilgai žaidė  prie sūpynės. Pamaniau, kad ji svajoja. Man kilo noras jai padėti jaustis dar laimingesnei. Ėmiau apžiūrinėti senus daiktus ir radau paspirtuką. Nuvaliau dulkes ir nunešiau jai. Mergaitė apsidžiaugė. Paklausta, ar turi dviratį, ji sakė, kad turi, bet nemoka važiuoti be pagalbinių ratukų. Nusukau pagalbinius ratukus nuo savo sesers dviračio, nes ji jau mokėjo važiuoti be jų. Atnešiau penkiametei. Kitą dieną ji man pasigyrė, kokia gera jos mama, kad prisuko pagalbinius ratukus prie jos dviračio. Šiandien jau mačiau ją važinėjančią be tų ratukų. Ji man pasakė kažką panašaus į „ačiū, tai geriausia diena mano gyvenime“. Suvokiau, kad pradžiuginti vaiką yra labai paprasta.

– Tačiau tu  ėmeisi labdaringos veiklos, o ėmei rengti gimtadienius. Kodėl?

– Paklausta, kada jos gimtadienis, mergaitė sakė, kad jis jau praėjo. Tada pamaniau, kad yra daug ir kitų vaikų, kurių tėvai neturi galimybių surengti šventės.

– Gimtadieniui reikia ir torto, dovanų, žaidimų, tavęs laukia didelės išlaidos. Kaip ketini jas padengti?

– Padeda geri žmonės. (Šypsosi). Kaip būtų gerai, kad visus paminėtume. Pirmiausia, didžiausios pagalbos sulaukiu iš savo komandos: Nerijos, Medos, Mildos ir kitų. Neįtikėtina, kad man žmonės rašo ir patys nori prisidėti prie iniciatyvos. Evelina ir mano animatorės (Kornelija užsima individualia veikla, renginių organizavimu, – red.) Soneta bei Augustė prisideda prie gimtadienio programos kūrimo, o Ignė gamina nuostabias dekoracijas. Kreipėmės ir į savivaldybę paramos. Kiekvienam gimtadieniui bus surasti rėmėjai, prisidėsiantys maistu, dovanomis bei lėšomis. Šį pirmajį gimtadienį rėmė „JOJO burger“, „Šaukštelio studija“, „Laukinis slėnis“ bei „Smaližius“. Neįtikėtina, kad paskelbus „Facebook‘e“ apie ateinantį Naglio gimtadienį žmonės iš visos Lietuvos man pradėjo rašyti, moteris iš Kauno prašė atsiųsti Naglio adresą, ji norės nupirkti iš išsiųsti pratybas antrai klasei, kita moteris iš Anglijos atsiųs vaikiškų drabužėlių, vaikinas iš Vilniaus pervedė pinigų, kad nupirkčiau Nagliui knygą. O per gimtadienį atėjo net nepažįstami žmonės pasveikinti Naglio ir įteikė jam tikrai nemažai dovanų. Tai tiesiog nuostabu.

Tapai prašeiva vedina kilnių tikslų. Pastaraisiais metais Tauragėje įvairių paramos prašytojų projektams, labdaringoms iniciatyvoms netrūksta. Kuo patrauki rėmėjų dėmesį, ką gali jiems pasiūlyti?

– Tarkim, mus remia „Taurų parkas“. Jame man buvo leista rengti gimtadienius. Kadangi gimtadienius įamžinsime nuotraukose, jose matysis aplinka, tai savotiška reklama jiems. Beje, „Taurų nuotykių parkas“ padovanos gimtadienius švenčiantiems vaikams po galimybę palaipioti nuotykių trasomis. Renginį viešinsime „Facebook“, „Instagram“ paskyrose, jose viešinsime ir rėmėjus. Norime pasigaminti projekto marškinėlius, lipdukus bei ženkliukus, kad sukurtume bent kokią projekto išliekamąją vertę, tačiau visko dar nespėju, paroje pritrūksta valandų.

Kaip atrenki vaikus, kuriems ketini rengti gimtadienius?

– Bendradarbiauju su socialinėmis darbuotojomis. Jau turiu vaikų sąrašą. Šių darbuotojų pagalba labai vertinga, man reikia, kad jos tarpininkautų tarp manęs ir šeimų. Juk reikia informuoti šeimas, paaiškinti, kas mes esame, kas tai per projektas ir kodėl mes norime jų vaikui surengti gimtadienį. Dar reikės suderinti ir gimtadienio datą, kad ji būtų tinkama tiek šeimai, tiek didelei mano komandai.Turbūt čia sunkioji viso projekto dalis. Ir apskritai turbūt žiūrintiems iš šono atrodo, kas čia sudėtingo surengti gimtadienį, nuperki tortą, kur švęsti surandi ir svečius sukvieti. Taip nėra. Iš kokių lėšų tortas? Kas padarys dekoracijas, lankys rėmėjus, parengs programą...

Panašu, kad reikalų iš ties nemažai. Kokia iš viso to tau nauda?

– Man nepatinka tas žodis „nauda“. Tą akimirką, kai kilo idėja, aš apie naudą negalvojau. Kiek vėliau suvokiau, kad jau kuris laikas, kai mano draugas išėjo į jūrą. Čia toks išsireiškimas, jis jūreivis. Man atsirado daugiau laisvo laiko. Tad visas mintis ir dėmesį nutariau nukreipti į šį projektą, ir manau, man puikiai sekasi, nes laikas tiesiog skrieja. Tad dėl visos mano projekto idėjos reikėtų kaltinti jį.

Minėjai, kad komandoje jūsų 13-a.

– Taip. Vieni turi daugiau laisvo laiko dirbti prie projekto, kiti mažiau. Esam keturios, kurios užsiima organizacinių reikalų paskirtymu, rūpinasi jų įgyvendinimu. Esu labai dėkinga savo draugei Mildai, kuriai tik išdėsčiau, kas turi būti atlikta, o ji viską susistemino. Nerija talkina rašant projektą savivaldybei, o Meda užtikrina, kad projektas būtų parašytas be klaidų, ji taiso ir publikacijas socialinuose tinkluose, neretai ir mane pačią vis pataiso. Gimtadienių programą kurs mano kolegių animatorių komanda, prie jos prisidės ir „Amadeus dance“ su Evelina Krūgelyte. O kur dar ir asistentų būrys, kurie padės per pačius gimtadienius, kad man nereiktų „teleportuotis“ iš vienos vietos į kitą. Už šį pirmąjį gimtadienį esu dėkinga Vidai Januševičienei, jos dukrai Kristinai, Tomai bei draugei Živilei.

– Kiek vaikų paklius į laimingųjų sąrašą?

– Dešimt. Manau, pradėjus nebūtų galo. Tas projektas vėliau galės atsinaujinti. Gal nebūtinai vasarą.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras