Lietuvių kalbos egzamino temos Tauragės abiturientų neišgąsdino (0)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-06-06 12:52

Versmės“ gimnazijoje abiturientai laikė valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Autorės nuotrauka

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą mūsų rajone šiandien laikė 561 abiturientas: 283 rinkosi valstybinį, o mokyklinį – 278 abiturientai. „Tauragės kurjerio“ kalbinti iš egzamino išeinantys dauguma abiturientų sakė, kad temos buvo nesunkios.

Ir valstybiniame, ir mokykliniame brandos egzamine abiturientai turėjo atlikti vieną užduotį – per keturias valandas parašyti rašinį. Rašinio tipą ir temą reikėjo pasirinkti. Buvo pateiktos dvi samprotavimo rašinio ir dvi literatūrinio rašinio temos. Prie kiekvienos jų – po tris privalomus lietuvių literatūros autorius, kurių kūryba reikėjo remtis.
Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikę abiturientai rinkosi „Versmės“ gimnazijoje ir „Aušros“ pagrindinėje mokykloje. Profesinio rengimo centre, Skaudvilės ir Žalgirių gimnazijose įsikūrė mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino centrai.

„Versmės“ gimnazijoje egzaminą laikę „Tauragės kurjerio“ kalbinti du vaikinukai iš Profesinio rengimo centro džiaugėsi, kad egzaminas buvo nesunkus.

– Aišku, reikia sulaukti rezultatų. Bet iš pirmo žvilgsnio pasirodė ganėtinai lengvas. Žinomi vadovėliniai autoriai, žinomi kūriniai. Peržiūrėjęs temas iškart apsisprendžiau, kurią rašysiu, – sakė po egzamino gerai nusiteikęs Skomantas.
Jis rinkosi temą „Dvaras lietuvių literatūroje“ ir rašydamas rėmėsi dviem lietuvių autoriais: Vincu Mykolaičiu-Putinu ir Šatrijos Ragana. Jo bendramokslis pasirinko temą „Kam žmogui duota vaizduotė“.

Prieš egzaminą vaikinai sakė nesijaudinę, nes tikėjęsi, kad vis tiek bus temų ir autorių, kuriuos bus galima rinktis.

– Mokytoja gerai paruošė egzaminui, – džiaugėsi jaunuoliai, svajojantys apie informacinių technologijų studijas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Abiem vaikinams beliko išlaikyti po vieną brandos egzaminą.

Vienas egzaminas beliko ir kitai abiturientei iš Žalgirių gimnazijos. Merginai lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas nepasirodė toks lengvas.

– Pasirinkau temą „Vyro samprata pasaulyje“. Tai buvo vienintelė tema, pasirodžiusi lengva, – šiek tiek su baime įspūdžiais dalijosi gimnazistė.

Sunkus egzaminas pasirodė ir Žalgirių gimnazistei Ritai. Ji rinkosi temą „Dvaras lietuvių literatūroje“.

– Rėmiausi Kristijono Donelaičio „Metais“, nes pagal šį kūrinį ruošiausi viešajam kalbėjimui, o kitas kūrinys, kurį buvau gerai išsinagrinėjusi, – Vinco Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“, – sakė apie socialinių mokslų studijas Klaipėdoje arba Šiauliuose svajojanti abiturientė.

Kad gautų brandos atestatą, abiturientas turi išlaikyti privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros ir vieną pasirinktą egzaminą. Į valstybės finansuojamas vietas norėsiantys patekti kandidatai turi laikyti lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir matematikos egzaminus.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras