Ilgalentes nuomojantis vaikinas norėtų miestui įpūsti didmiesčio dvasios(1)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-07-07 10:49

Leistis nuo kalno – pavojingiausia

Devyniolikmetis Kristijonas Bartkus socialiniame tinklalapyje „Facebook“ tauragiškius kviečia pasivažinėti ilgalentėmis. Ne tik kviečia, bet jas nuomoja ir pamoko, kaip jomis naudotis. Nors vaikino iniciatyva atrodo puikus jauno žmogaus verslo planas, Kristijonas teigia labiau siekiantis populiarinti tokį laisvalaikio praleidimo būdą. Riedlentes primenančios ilgalentės populiarios didmiesčiuose, tačiau jau ir Tauragėje jaučiamas susidomėjimas tokiu laisvalaikio praleidimo būdu.

„Tauragės kurjeris“. Kas gali nuomotis ilgalentes ir kur tave rasti?
 – Nuomotis gali visi, maži ir dideli. Kol kas nuomos punktas vietos neturi, tad galima rasti tik feisbuke: „Longboardų nuoma Tauragėje“.

TK. Esi užsiminęs, kad nuomuoti ilgalentes sumanei labiau iš idėjinių paskatų nei siekdamas užsidirbti. Šiemet baigei mokyklą ir galbūt išvyksi studijuoti į kitą miestą. Net jei per vasarą ir pamėgs tauragiškiai važinėti ilgalentėmis, kokia tau iš to nauda?

– Tai mano sena idėja, kurią visada norėjau įgyvendinti. Tikslas – populiarinti važinėjimąsi ilgalentėmis ir gausinti entuziastų ratą.

TK. Ar jau sulaukei pirmų susidomėjusiųjų?

– Taip, sulaukiau. Visi buvo labai patenkinti!

TK. Kaip atrodė jūsų pasivažinėjimai?

– Kol kas bendrų pasivažinėjimų neorganizavau.

TK. Esi šio sporto mėgėjas. Riedlentininkus dažniau tenka išvysti didmiesčiuose. O kur tu važinėji riedlente mūsų mieste ir ar turi bendraminčių, su kuriais galite taip leisti laiką?
 – Taip, bendraminčių turiu. Važinėti galima visur: dviračių takeliais, miesto šaligatviais, aikštelėmis ir kartais pralėkti gatve.

TK. Nori Tauragei įpūsti didmiesčio dvasios?
 – Didmiesčio dvasios ir požiūrio, žinoma, norėtųsi Tauragėje, bet, manau, kol kas dar toli iki to. Norėčiau matyti daugiau žmonių, važinėjančių ilgalentėmis Tauragės gatvėmis ir dar daugiau, norinčių pamėgti šį laisvalaikio praleidimo būdą.

TK. Kuo skiriasi ilgalentė nuo riedlentės?
 – Ilgalentė nuo klasikinės riedlentės labai skiriasi. Didesnė lenta, minkštesni ratukai, platesnės ašys. Ilgalente važiuoti patogiau nei klasikine riedlente.
 
 TK. Esi minėjęs, kad ir ilgalentės būna skirtingos. Kuo jos skiriasi?
 – Ilgalentės skirstomos į kelis važinėjimosi stilius: slalomo (downhill), leidimosi nuo kalno, šokio, paprasto važinėjimosi. Slalomui būdingas greitas lentos manevravimas aplink figūrėles, leidimasis nuo kalno – pavojingas ir greitas lėkimas, šokis – įvairūs vaikščiojimai, kojų kryžiavimai važiuojant. 

TK. Kuriuos važinėjimo stilius esi įvaldęs?

Nepriskirčiau savęs jokiam stiliui, nes dažniausiai važinėju nuo taško A iki taško B. Žinoma, neneigsiu, kartais mėgstu palakstyti gatvėmis ar nuo kalniukų, ar pabandyti atlikti vieną kitą triuką. Visada stengiuosi tobulėti.

 TK. Kiek ilgalenčių šiuo metu nuomoji ir ar važinėjant jomis būtinos papildomos apsaugos priemonės?
 – Nuomos punkte yra tikrai ne viena ilgalentė, todėl išsinuomoti galima ir su draugais. Apsaugos, kaip ir kiekviename sporte, – paties žmogaus pasirinkimas. Manau, kad šalmas – svarbiausias dalykas, bet neperšu savo nuomonės kitiems ir neverčiu jų jo dėvėti. Paprastai riedėdamas per miestą apsaugų nenaudoju, bet leisdamasis nuo kalno dėviu šalmą. Šalmas man suteikia saugumo ir drąsos.

TK. O Tauragės šaligatviai pritaikyti važinėti ilgalente?

– Pritaikyti, bet manau, kad papildomi dviračių takeliai paįvairintų maršrutus.

 

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras