Į Paskutinio skambučio šventę – vilkikais (0) 

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-05-26 16:17

Skaudvilės gimnazijos dvyliktokų auklėtojos į mokyklą atvažiavo vilkikais. Skaudvilės gimnazijos nuotrauka

Šiandien mokyklose skambėjo paskutinis skambutis, byrėjo ašaros tėveliams, abiturientams, mokytojams. Gal šiandien dar ir sunku abiturientui suvokti, kokia tai prasminga diena, bet nuoširdaus jaudulio, rankų drebėjimo būta. O į Skaudvilės gimnaziją dvyliktokų auklėtojos šiandien atkeliavo... vilkikais.

Žalgirių gimnazijoje paskutinis skambutis šiandien skambėjo 174 abiturientams. 43-iosios laidos gimnazistai perpiet klasėse susirinko į paskutinę pamoką. Aktų salėje susirinkusiems gimnazijos ketvirtokams sveikinimo žodžius tarė ir sėkmės linkėjo apie tiksintį laiką kalbėję trečiokai, kaimyninio lopšelio-darželio mažieji dainininkai, tėvelių atstovai.

Kaip sakė šiandien pats mintyse, darbuose, popieriuose, kelionėse pasimetęs gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, laikas teka ir į tą patį vandenį abiturientai niekada neįbris.

– Tad nėra ko lieti ašarų, nes laukia svajonės, universitetai ir kiti smagūs dalykai, – kalbėjo direktorius.

Bendrai nuotraukai direktorius pakvietė geriausius abiturientus, arba kaip pajuokavo FU, kas reiškia formalusis ugdymas, Top 20 ir NU (neformalaus ugdymo) geriausiųjų Top 15.

Brandos egzaminus laikantys ir greit mokyklą paliksiantys gimnazistai su mokykla atsisveikino palikdami, kaip ir dera šiais informacinių technologijų laikais, filmuotą testamentą ir gimnazijos raktą. Maloni staigmena laukė vienos dvyliktokų klasės auklėtojos – šiandien gimtadienį švenčiančiai mokytojai įteikta didžiulė rožių puokštė ir tortas. Sulaukus tokios staigmenos belieka ašarą nusišluostyti.

Dainomis tėveliams, mokytojams, draugams atsidėkojo ir abiturientai. O mokyklos kieme pasodino tvirtybės simbolį – ąžuoliuką, taip įamžindami savo laidą.

„Versmės“ gimnazijoje abiturientų paskutiniojo skambučio šventės erdvė buvo susieta su kultiniu filmu „Žvaigždžių karai“. Renginio vedėjai į gimnazijos kiemelį susirinkusius gimnazistus, pedagogus ir tėvus linksmino persirengę pagrindiniais filmo personažais – Dartu Veideriu ir Luku Skaivolkeriu.

Paskutinis skambutis šiandien skambėjo ir Skaudvilės gimnazijoje 71-ajai abiturientų laidai ir 11-tai atkurtos gimnazijos laidai. Šiemet gimnaziją baigia 66 mokiniai: 44 dieninio skyriaus abiturientai ir 22 suaugusiųjų neakivaizdinio skyriaus mokiniai.

Į paskutinio skambučio šventę abiturientų auklėtojos atsivežamos įvairiomis transporto priemonėmis. Kasmet vis kitokiomis. Šįkart mokytojoms teko pasivėžinti vilkikais: vieni dvyliktokai savo auklėtoją parsivežė iš Adakavo, o gyvenančiai Skaudvilėje pasivėžinti ilgai neteko. Abiturientų automobilių eskortą lydėjo policijos pareigūnai. Skaudvilėje vyriausius gimnazistus į tolimesnį kelią palydi pirmokėliai, o abiturientai mokyklai paliko klasės vinjetę, kiemelyje pasodino magnoliją.

Batakių vidurinės mokyklos abiturientai, kuriems paskutinis skambutis nuskambėjo penktadienį, mokyklos ir Tauragės vardą garsina įvairiuose konkursuose, aktyviai dalyvavo ir pergales skynė sporto varžybose.

Dvyliktokas Gytis Ūselis – savo svorio kategorijos Pabaltijo šalių svarsčių kilnojimo čempionas, respublikos finalinės svarsčių kilnojimo varžybų nugalėtojas, atvirųjų svarsčių kilnojimo varžybų „Sūduvos taurė – 2015“ 1 vietos laimėtojas, absoliutus varžybų nugalėtojas, pasiekė geriausią stūmimo rezultatą, Lietuvos mokyklų sporto žaidynių svarsčių kilnojimo varžybose I vietos laimėtojas, Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių BUM tarpzoninių svarsčių kilnojimo varžybų nugalėtojas. 

Skaudviliškis Redminas Šegžda 2015 metais tapo Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioninio turo III vietos laimėtoju, 2016 metais tarptautiniame matematikos konkurse KENGŪRA pateko į geriausiųjų respublikos 12 klasės mokinių 50-tuką (19 vieta), edukaciniame konkurse „Olympis 2016 – pavasario sesija“ apdovanotas I laipsnio diplomu matematikos konkurse, III laipsnio diplomu biologijos konkurse, tapo respublikinio konkurso „Dainų dainelė 2016“ zoninio etapo nugalėtoju, Plungės talentų konkurso „Išlįsk į šviesą“ III vietos laimėtoju (kartu su 7 klasės mokine Kamile Smaidžiūnaite), labai aktyvus mokinių tarybos narys, baigė Lietuvos jaunųjų matematikų neakivaizdinę mokyklą.

Deimantė Kinčiūtė edukaciniame konkurse „Olympis 2016 – pavasario sesija“ lietuvių ir anglų kalbų konkursuose apdovanota III laipsnio diplomais, informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“ I etape pasiekė geriausią rezultatą Tauragės rajone, 2016 metais tarptautiniame matematikos konkurse KENGŪRA pateko į geriausiųjų Tauragės rajono savivaldybės dvyliktos klasės mokinių 10-uką (4 vieta), baigė Lietuvos jaunųjų matematikų neakivaizdinę mokyklą, labai aktyvi mokinių tarybos narė.

Baigdami mokyklą dvyliktokai tradiciškai mokyklos kiemelyje pasodina rožių.

Nuotraukų galerija

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras