Abiturientas iš Tauragės sėdo į krašto apsaugos ministro kėdę (6)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-09-06 07:15

Tauragiškis Laurynas Gečas krašto apsaugos ministro kėdėje. L.Gečo asmeninio albumo nuotrauka

Tauragės jaunimas vis nenustoja stebinti pasiekimais ir mokslo srityje, ir visuomeninėje veikloje. Mūsų kraštas ir jam atstovaujantys jaunuoliai garsina rajono vardą ne tik šalies sostinėje, bet ir už Lietuvos ribų. Tauragiškio pavardė minėta ir rugpjūčio pabaigoje Vyriausybėje – „Versmės“ abiturientas Laurynas Gečas pateko tarp 30 jaunuolių, atrinktų į savaitę trukusį nacionalinį projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“. Jaunuolis sutiko pasidalinti įspūdžiais. 

Politikos mokslus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute pradėjęs studijuoti Laurynas Gečas džiaugiasi patekęs į Vyriausybės vykdytą projektą, nes atrankoje dalyvavo keli šimtai šalies abiturientų.

– Pildėme anketas, kuriose reikėjo surašyti mokslo, visuomeninės veiklos pasiekimus, motyvuoti, kodėl norime dalyvauti projekte, ir dar į keletą klausimų atsakyti, – patekimo į projektą pradžią prisiminė Laurynas, dalyvavęs daugelyje projektų tiek su „Versmės“ gimnazija, tiek su kitomis organizacijomis Lietuvos mastu.

Apie svajones jaunuolis kalba nenoriai, juk jos garsiai pasakytos gali ir neišsipildyti.

– Naudojuosi kiekviena pasitaikiusia galimybe ir pasakyti, kas bus po ketverių metų studijų, nesiryžtu. O svajonių, nors tai diskutuotina sąvoka, tikrai turiu, – šypsodamasis kalbėjo Laurynas.

Projekte dalyvavę jaunuoliai buvo suskirstyti po du į 14 ministerijų ir dar du projekto dalyviai lankėsi Vyriausybės kanceliarijoje.

Laurynui nusišypsojo laimė patekti ten, kur ir norėjo, – anketoje jis rašė, kad norėtų susipažinti su Krašto apsaugos arba Užsienio reikalų ministerijomis. Tauragiškis pateko į Krašto apsaugos ministeriją.

– Kiek girdėjau iš dalyvavusiųjų projekte, dauguma nepateko į norimas ministerijas, – pastebėjo jaunuolis. 

Visą savaitę vyko labai intensyvi veikla. Projekto dalyviai ne tik lankėsi ministerijose, vyko ir bendri užsiėmimai, susitikimai, įvairios kitos veiklos.

Projekto metu tauragiškis susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu Jonu Vytautu Žuku, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, lankėsi Ruklos batalione, Jono Žemaičio karo akademijoje, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione.

– Nemažai objektų aplankiau, susipažinau su krašto apsauga iš vidaus. Ir visur priėmė labai šiltai, –

vis dar patirtais įspūdžiais gyvendamas pasakojo Laurynas.

Paprašytas paminėti, kas padarė didžiausią įspūdį, jaunuolis prisiminė smagų susitikimą su NATO sąjungininkų atstovais iš Vokietijos. Jie aprodė karo techniką, šarvuočius bokserius, kuriuos turės ir Lietuva.

– Ne tiek nustebino, kiek buvo įdomu, – sakė Laurynas.

Nors darbas Vyriausybėje nėra Lauryno siekiamybė, bet, kaip juokauja vaikinas, – niekada nesakyk niekada. O po projekto savaitės, žinoma, artimesnė tauragiškiui būtų Krašto apsaugos ministerija. 

Šalyje neslopstant emigracijos mastams smalsu, ar savo ateitį tauragiškis sieja su Lietuva. Apie ateities planus daug neatviraujantis jaunuolis pirmiausiai sako turįs baigti bakalauro studijas, o magistrantūrą norėtų studijuoti užsienyje. Tolimesnius planus pasilieka sau – apie juos garsiai nekalba. 

Paprašytas išsakyti savo nuomonę apie rajono politikų veiklą, Laurynas sako nuolat stebintis mūsų rajono politines batalijas.

– Nemažai trūkumų, provincialių, nereikalingų konfliktų. Norint pasiekti bendrą tikslą asmenines ambicijas, interesus reikia patraukti į šoną, – nesileisdamas į detales apibendrino Laurynas, politikos mokslų studijoms sistemingai ruošęsis kelerius paskutiniųjų metų.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras