Atestatai – ir „versmiškių“ rankose(0) 

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2015-07-20 12:36

„Versmės“ abiturientai paskutinį kartą sugiedojo mokyklos himną. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Liepos 18-ąją Tauragės kultūros rūmuose atestatai oficialiai įteikti ir „Versmės“ gimnazijos abiturientams. Pakili nuotaika juos lydėjo ne tik direktorei spaudžiant ranką. Praėjus dienai ar dviem, savarankiško gyvenimo link žengiantys jaunuoliai vis dar jautėsi pakylėti: prasideda naujas gyvenimo etapas, kupinas iššūkių bei naujų tikslų. Užplūdusiomis emocijomis atsiimant diplomus su „Tauragės kurjeriu“ sutiko pasidalinti keletas „versmiškių“.

Gabrielė Jakštaitė:

– Mokyklos baigimas – vienas svarbiausių įvykių jauno žmogaus gyvenime. Momentas, kai gauni brandos atestatą – tai simboliška akimirka, nuo kurios prasideda įvairūs pokyčiai: nauji mokslai, darbas, nauja gyvenamoji aplinka, nauji draugai. Man mokykla visuomet buvo vieta, kurioje jaučiausi gerai, tad ją palikti, vadinasi, kažko netekti. Mintis apie artėjančius egzaminus baugino labai, tačiau jaudulys išnykdavo pačių egzaminų metu. Žinoma, teko įdėti daug pastangų ruošiantis, tačiau šis laikotarpis neliks atmintyje kaip baisus prisiminimas. Vasarą praleisiu ilsėdamasi bei ruošdamasi artėjančioms studijoms. Planuoju studijuoti Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Biomedicinos mokslais susidomėjau tik pradėjusi mokytis „Versmės“ gimnazijoje. Ankstesnėse klasėse savo ateitį siejau su socialiniais, politiniais mokslais.

Goda Krivonosovaitė:

– Išleistuvės man – ne kažko pabaiga, o pradžia. Tai tik pirmas laiptelis siekiant tikslų. Atsiimant atestatą užplūdo 12 m. atsiminimai, mokykloje patirtų nuotykių nostalgija. Supratau, jog mokykla man buvo lyg antri namai, kuriuos sunku palikti. Labiausiai ilgėsiuosi sutiktų veidų, tarp kurių – ir nemažai mokytojų, vėjavaikiško džiaugsmo atėjus pertraukai bei linksmų akimirkų pamokų metu. Per 12 m. sutikau nuostabių mokytojų, tokių kaip A.Bambalienė, D.Bajorinienė, R.Kalendienė. Ačiū joms už viską. Egzaminų sesija praėjo labai greit. Rezultatai nudžiugino. Po sesijos šiek tiek ilsėjausi, o dabar dirbu Vilniuje. Studijuosiu Lietuvoje. Tikiuosi įstoti į Vilniaus Universitetą, į informologijos arba skandinavų filologijos programas. Studijų metu tikiuosi dar labiau subrandinti asmenybę. Labai svarbu suprasti, ko siekiu gyvenime. Universitetas tai padės padaryti. Tikiuosi susipažinti ir su daugybe įdomių naujų žmonių bei patirti nepamirštamų nuotykių.

Greta Preikšaitytė:

– Mokyklos baigimas man – naujas gyvenimo kelias, nauja pradžia, o kartu ir vaikystės pabaiga. Dar iki dabar negaliu patikėti, kad tikrai baigiau mokslus. Atsiimant atestatą užplūdo keistas jausmas: lyg ne man jis būtų skirtas. Ilgėsiuosi draugų, nes su jais praleisdavome daug laiko, visų išdaigų, padarytų kartu. Trūks bendrų klasės juokelių. Bus gera prisiminti ir mokytojas. Jos visos buvo mylimos ir gerbiamos. Jos visos mums davė labai daug. Tačiau mylimiausia iš mylimiausių – auklėtoja Daiva Bajorinienė. Ačiū jai už atsidavimą. Niekad nepamiršiu ir Dainoros Kaminskienės, pas kurią visad buvo smagu sugrįžti į pamokas. Iš jų išeidavome kupini geros nuotaikos. Egzaminų sesija man asmeniškai buvo labai sunki, bet tokios ir tikėjausi. Ši vasara – paskutinė mokyklinė vasara, tad leisiu sau pailsėt. Niekur nežadu išvykti. Noriu studijuoti Vilniuje. Profesija, kurią rinkausi, nebuvo mano trokštama nuo vaikystės. Žvelgiau į priekį ir rinkausi pagal darbą, kurį norėčiau dirbti, pagal suteikiamas perspektyvas.

Kristina Kiminiūtė:

 – Ilgėsiuosi visko. Vis dėlto toje sistemoje, vienokioje ar kitokioje mokykloje, praleidau 12 m. Draugai, mokytojai, pamokos, pertraukos, įvairios patirtys... Sunku kažką išskirti. Pasiilgsiu visko. Aišku, lankydama gimnaziją, būtinai užsuksiu į valgyklą, kur galima nusipirkt pačių skaniausių karbonadų Tauragėje. Buvome Tarptautinio bakalaureato pirmoji laida. Visi mokytojai atidavė daug įvairių išteklių (fizinių, moralinių, finansinių), kad padėtų mums sėkmingai įveikti egzaminų sesiją. Didelė padėka jiems. Labai apmaudu, kad rezultatai tik tenkinantys, bet ne stebinantys. Tikiuos, tai neatgrasys ateinančių kartų, nes, nepaisant rezultatų, sėkmingai toliau siekiame savų tikslų. Egzaminų sesija buvo gana sudėtinga. To ir tikėjausi. Mažai miego. Šiaip laikyti egzaminus – smagu. Finišo tiesioji. Tereikia kamšyti spragas ir rodyti, ką moki. Kadangi turėjau galimybę, didžiąją dalį birželio dirbau. Per likusį laiką planuoju atsidžiaugti vasara. Prieš savaitę sužinojau, kad patekau į Nottinghamo universitetą (Anglija), kuriame ir planuoju tęsti mokslus. Ruošiamės ten stoti kartu su vienu bendraklasiu. Tačiau neatmetu varianto pasilikti ir Lietuvoje. Studijos užsienyje brangokos, o kokybė ne visada geresnė nei geresnių Lietuvos universitetų. Tačiau traukia užsienis. Vien dėl visiškai kitokios patirties. 

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras