„Versmės“ gimnazistės – jaunųjų filologų konkurso nugalėtojos(2)

2014-05-15 13:40
Vitalijos Juškevičiutės nuotrauka

(Iš kairės) Sandra Bliūdžiūtė ir Lolita Nagytė. Autorės nuotrauka

Šiemet Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso baigiamasis etapas vyko Ignalinoje, jame sėkmingai dalyvavo ir dvi Tauragės „Versmės“ gimnazijos abiturientės Sandra Bliūdžiūtė ir Lolita Nagytė.

Konkurso finalininkai net tris dienas dirbo įvairiose sekcijose: kalbos, prozos, poezijos, literatūros kritikos, vertimų, publicistikos ir esė, tautosakos. Jaunieji filologai skaitė ir analizavo, aptarė konkursui pateiktus darbus, diskutavo su komisija. Darbus vertino net 22 komisijos nariai: literatūrologai R.Tamošaitis, B.Speičytė, A.Martišiūtė, eseistai G.Adomaitytė, R.Šileika, poetai D.Petrošius, B.Januševičius ir kiti.

S.Bliūdžiūtė kalbos sekcijoje pristatė tiriamąjį darbą „Tolimųjų reisų vilkikų vairuotojų kalba“ (mokytoja N.Katauskienė). L.Nagytė publicistikos ir esė sekcijoje debiutavo esė „Prisijaukinsiu liūdesį“ (mokytoja – šių eilučių autorė).

Abi merginos tapo jaunųjų filologų konkurso nugalėtojomis. Lolita apdovanota Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos II laipsnio diplomu, Sandra – III laipsnio diplomu.

Tai ne tik svarus laimėjimas gimnazistėms ar jų darbų vadovėms, bet ir Tauragės vardo garsinimas Lietuvoje. Tad linkime jaunosioms kūrėjoms auginti žodį savyje ir augti drauge su žodžiu.

 

Vitalija Juškevičiutė,

Tauragės „Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras