Bibliotekoje – įvairialypiai mokymai jaunimui(0)

Simona URBONAVIČIŪTĖ | simona@kurjeris.lt

2014-05-07 10:31
Simonos Urbonavičiūtės nuotrauka

Į mokymus susirinko nemažai jaunimo. Autorės nuotrauka

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje prasidėjo mokymai „Bibliotekos jaunimui“. Juos organizuoja užsienio kalbų centras „Kalbis“, Darbo birža ir kiti. Mokymai vyks rytoj ir poryt, o kitą savaitę – 12 ir 13 dienomis. Mokymus ves lektorė Jūratė Baguckaitė, turinti ilgametę konsultavimo patirtį ir praktikos vadovė B.Baltrušaitytės bibliotekos Rinkodaros ir viešųjų ryšių specialistė Žaneta Timaitė.

Pirmąją mokymų dieną, t. y. jau šiandien, bus gilinamasi į asmenybę – susirinkusieji sužinos, kaip galima panaudoti savo stipriąsias puses, kaip patikti ir padaryti įtaką kitų sprendimams. Taip pat išmoks nusakyti savo norus, įsivertinti savo galimybes.
Antrąją dieną dėmesys bus skirtas mokymuisi bendrauti – kaip konstruktyviai spręsti konfliktus, įveikti stresą, konstruktyviai diskutuoti, efektyviai planuoti laiką.
Trečiąją dieną planuojamas darbas komandoje. Paaiškės, kaip komanda siekia tikslo, koks kiekvieno nario vaidmuo komandoje. Kam aktualu, galės patobulinti savo CV.
Kitą savaitę vyksiančiuose mokymuose bus galima pasisemti vadybos žinių – kaip organizuoti renginius, šventes, parodas.
O paskutiniąją dieną mokymus išklausęs jaunimas galės kartu su vadove Ž.Timaite atlikti mėnesio praktiką. Jaunimas bus mokomas, kaip subrandinti renginio idėją, nustatyti veiklos planą ir terminus, suplanuoti išteklius, pasiskirstyti darbais ir sudaryti komandos susitikimų grafiką.

Anot praktikos vadovės Ž.Timaitės, pirmąją mokymų dieną susirinko 32 jaunuoliai iš Kauno kolegijos Tauragės skyriaus, Profesinio rengimo centro, Darbo biržos ir kiti norintys. Tokie mokymai planuojami visoje Lietuvoje, juos vykdyti paskirta tik 20 bibliotekininkų, tarp kurių ir Ž.Timaitė.

Lektoriai ir vadovai dalyvavo mokymuose Birštone ir Anykščiuose.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras